Elektroninių patyčių formos

Įžeidinėjimai virtualioje erdvėje, kuomet vaikas yra įžeidinėjamas viešai, kitiems matant ar girdint. Pavyzdžiui, socialinio tinklo profilyje yra užrašomi įvairūs keiksmažodžiai, vaikas viešai pravardžiuojamas. 

Apsimetimas kitu asmeniu ir kenkimas jo reputacijai. Elektroninėje erdvėje yra lengva išlikti anonimišku ir slėpti savo tapatybę, taip pat galima apsimesti tuo, kuo iš tikrųjų nesi. Pavyzdžiui, septintokas norėdamas pajuokauti, apsimetė savo bendraklase ir jos vardu rašo SMS žinutes kitoms klasės mergaitėms, pravardžiuodamas jas įvairiais negražiais žodžiais.

- Apgaulės būdu išgaunama asmeninė informacija ir paviešinama kitiems. Tai gali būti asmeninės nuotraukos, video, prisijungimo duomenys ir kita svarbi vaikui informacija, kuria jis nenori dalintis su kitais. 

- Atstūmimas ir nepriėmimas į draugų grupę pokalbių kambariuose, socialiniuose tinkluose, pavyzdžiui, bendraklasiai susitarę ištrina vieną savo klasioką iš savo draugų sąrašo.

- Šmeižimas internete, kuomet apie vaiką ar jų grupę yra skleidžiami gandai. Pavyzdžiui, mergaitės du savo bendraklasius vadina “pora“, siuntinėja kitiems bendraklasiams žinutes ir elektroninius laiškus apie tai, tokiu būdu skleisdamos klaidingą informaciją.

- Persekiojimas, kuomet grasinima kaip nors pakenkti, tarkime, sumušti, arba teigiama, kad vaikas yra paslapčia stebimas.

- Smurtinių veiksmų filmavimas ir įkėlimas bei platinimas internete. Kalbant apie smurtinių vaizdų filmavimą, svarbu paminėti reiškinį pavadinimu „linksmasis smūgis“ arba „fiksuojamas užpuolimas“ (angl. happy slapping). Šis reiškinys atsirado Anglijoje, kuomet jauni žmonės tyčia smūgiuodavo dažnai atsitiktinai išrinktam asmeniui ir tą išpuolį filmuodavo megėjiškomis, pavyzdžiui, mobiliųjų telefonų kameromis, o vėliau talpindavo internete. Svarbiausia šio išpuolio dalis yra aukos reakcija į netikėtą veiksmą, kuri stebėtojams, o vėliau ir žiūrovams, atrodo juokinga. Pastebima, kad vis daugiau jaunų žmonių įsitraukia į tokio pobūdžio „pramogas“, o naudojamos smurto formos yra vis žiauresnės. 

Grįžti Viršus