Nuorodos

Naudingų nuorodų sąrašas:

www.bullying.org – ši svetainė yra skirta žinomumo apie patyčias didinimui ir  patyčių prevencijai visuomenėje. Įdomi vaikams, tėvams, mokytojams. Joje yra patalpinta informacija apie patyčių reiškinį, apie įstatymus prieš patyčias, apie įvairius projektus, susijusius su mokinių agresyviu elgesiu, vykdomus mokyklose. Šioje svetainėje galima užsakyti prezentacijas, informacinę medžiagą apie patyčias, yra siūlomi tiesioginiai (on-line) kursai. 

http://www.bullyingcanada.ca - Kanados jaunimo sukurtas internetinis saitas apie patyčias mokykloje. Geras pavyzdys to, kaip  jauni žmonės patys kovoja su patyčiomis tarp moksleivių. Svetainėje yra pateiktas minimalus kiekis teorinės medžiagos, bet yra plati erdvė moksleiviams pasireikšti: jie gali talpinti svetainėje savo poemas ir apsakymus, gali bendrauti su kitais Pokalbių kambaryje ir kt.

http://www.bullying.com.au – Australijos svetainė skirta tiek patyčių tarp vaikų mokyklose, tiek priekabiavimo darbe problemoms. Apsilankius svetainėje galima padaryti trumpą savęs įvertinimą klausimyno pagalba ir sužinoti, ar esi patyčių taikinys, o gal priekabiautojas. Be to čia galima rasti daug svarbios informacijos apie patyčių mokykloje ir priekabiavimo darbe priežastis, pasekmes bei socialinį atsparumą, kaip kovos su agresija būdą.

http://www.bullying.co.uk/

Šis internetinis puslapis buvo sukurtas 1999 metais balandžio mėnesį Liz Carnell ir jos sūnaus John dėka. Tiesiogiai patyrę, kas yra patyčios mokykloje, jie ėmėsi aktyvių veiksmų, kurių rezultatas buvo bylos prieš North Yorkshire grafystės tarybą laimėjimas. Norėdami pasidalyti savo žiniomis ir patirtimi šia tema su kitais tėvais ir mokiniais, jie pasirinko Internetą kaip efektyviausią priemonę tai padaryti. 2000m. gegužės mėnesį Bullying Online tapo oficialiai registruota Jungtinės Karalystės labdaros organizacija, kurioje dirba 4 darbuotojai. Per pastaruosius ketverius metus jie atsakė  į daugiau nei 21 700 elektroninių laiškų. Bullying Online labdaros organizacija yra laimėjusi daugybę apdovanojimų ir toliau sėkmingai tęsia darbą šioje srityje. Bullying Online internetinis puslapis skirtas mokiniams, tėvams ir mokytojams.

http://stopbullyingnow.hrsa.gov/

Šis internetinis puslapis sukurtas JAV Sveikatos ir Socialinių paslaugų ministerijos iniciatyva 2004m., vykdant nacionalinę patyčių prevencinę programą. Čia pateikiama informaciją vaikams, tėvams ir mokytojams apie tai, kas yra patyčios, kaip jas atpažinti, kokias fizines bei psichologines pasekmes patyčios gali turėti ir kaip su jomis susitvarkyti. Taip pat čia galima rasti įvairias metodines priemones bei žaidimus, kaip dirbti su patyčias patyrusiais vaikais, kaip organizuoti prevencines programas.

http://www.antibullying.net/

Šis internetinis puslapis sukurtas 1999 metais gruodžio mėnesį Škotijos vyriausybės ir Edinburgo Universiteto Pedagogikos skyriaus iniciatyva. Jis yra skirtas mokiniams, jų tėvams ir mokytojams. Čia galima rasti informacijos apie tai, kas yra patyčios, kaip jas atpažinti, patarimus, kaip susitvarkyti su patyčiomis, kokiu būdu sustabdyti tyčiojimąsi, kaip dirbti su vaikais, patyrusiais patyčias. Taip pat čia yra nuorodos, kur dar galima rasti informacijos, susijusios su šia tema, kokias knygas, straipsnius verta paskaityti, pateikiami kontaktai organizacijų ir asmenų, į kuriuos galima kreiptis, jei vaikas patiria patyčias.

http://www.bullyingnoway.com.au/

"Bullying. No way!" projektas sukurtas Australijos švietimo skyrių specialistų dėka. Šio projekto tikslai yra: 

  • suteikti informaciją apie būdus, kaip sumažinti patyčių ir žiaurumo apraiškas mokyklose;
  • naudojant šiuolaikines technologijas, padaryti informaciją lengvai prieinamą mokyklų bendruomenėms;
  • užtikrinti, kad visi vaikai turėtų galimybę mokytis saugioje ir palaikančioje aplinkoje.

Šiame puslapyje galima rasti informacijos paie patyčias, patarimų mokiniams, mokytojams ir kitiems mokyklų darbotuojams, kaip sustabdyti patyčias, kaip sukurti saugią aplinką mokykloje. Taip pat yra taip vadinamas "atsipalaidavimo" skyrelis, kuriame mokiniai gali parašyti, arba nupiešti savo patyčių patyrimą. Norint surasti daugiau publikacijų, straipsnių ir knygų apie patyčias, galima pasinaudoti paeiškos sistema.

http://www.bullybeware.com/

Ši svetainė yra sukurta 2003 metais Kanadoje ir yra skirta mokiniams, mokytojams ir mokyklos darbuotojams. Čia galima rasti informacijos apie tai, kas yra patyčios, kaip jos gali pasireikšti, kas gali tapti potencialia patyčių auka ir kas yra linkęs tyčiotis iš kitų. Greta to yra aprašytos strategijos ir būdai, kaip sustabdyti patyčių pasireiškimą mokykloje ir kaip sukurti saugią aplinką. Norint sukurti kuo efektyvesnę mokyklos strategiją, siūloma užsisakyti įvairios metodinės medžiagos.

http://www.police.govt.nz/service/yes/nobully/

Šis internetinis puslapis yra sukurtas Naujosios Zelandijos policijos Jaunimo Švietimo skyriaus iniciatyva. Jis skirtas mokiniams, tėvams ir mokytojams. Čia galima surasti informacijos apie tai, kas yra patyčios, kaip jos gali pasireikšti, kas gali tapti potencialia patyčių auka ir kas yra linkęs tyčiotis iš kitų, kokias fizines bei psichologines pasekmes gali turėti patyčios. Svetainėje pateikiamos nuorodos, kur galima rasti daugiau informacijos apie patyčias. Taip pat  pateikiamos rekomendacijos, kaip sustabdyti patyčias ir kur galima kreiptis, aprašytos strategijos, kaip keisti vaikų elgesį. Šiame puslapyje galima susipažinti su Naujosios Zelandijos mokyklose taikoma KIA KAHA prevencine programa, jos tikslais ir strategijomis.

http://www.cyberbullying.ca/

Šis internetinis puslapis yra sukurtas Kanados Bullying.org prezidento Bill Belsey iniciatyva. Įsigalėjus šiuolaikinėms informacinėms technologijoms, atsirado ir naujų patyčių, pvz. patyčios elektroniniais laiškais, trumposiomis žinutėmis, pokalbio svetainėse. Šio puslapio tikslas yra supažindinti žmones, kas yra patyčios kibernetinėje erdvėje, kaip jos pasireiškia, kaip jų išvengti. Taip pat yra pateikta statistika, nuorodos, publikacijų, susijusių su šia tema, sąrašas.

 http://www.melissainstitute.org/handouts.html#bully – svetainė yra apie smurtą ir jo prevenciją. Atskiras skyrelis yra skirtas  patyčių mokykloje temai. Galima rasti įvairių autorių straipsnius skirtus tėvams, mokyklos darbuotojams, mokiniams.

http://www.actionwork.com/bullying.html - svetainė, skirta vaikams, kur galima rasti įdomios informacijos apie vaikų teises, apie jaunų žmonių galimybes prisidėti prie patyčių prevencijos. Čia yra patalpinta ir  teorinė medžiaga apie patyčias mokykloje.  

Grįžti Viršus