Patyčių vietos

Patyčios gali vykti pačiose įvairiausiose vietose: ir mokyklose, ir kiemuose, ir namuose, ir visur kitur, kur vaikai susitinka ir bendrauja. Kiekybiškai daugiau patyčių vyksta mokyklose – tai yra aplinka, kurioje ilgą laiką būna daug vaikų.
Pamėginkime įsivaizduoti – kur didesnė tikimybė, kad mums užmins ant kojos – ar sausakimšam autobuse, ar erdvioje aikštėje? Kitoje aplinkoje – kieme, žaidimų aikštelėje – vaikai turi daugiau erdvės, joje būna tiek kiek nori, gali pasirinkti su kuo bendrauti.
Patyčių situacijoje labai svarbų vaidmenį atlieka stebėtojai – kiti vaikai, kurie matytų, kaip vaikas yra žeminamas. Pavyzdžiui, pravardė, pasakyta prieš visą klasę yra žymiai skaudesnė nei pasakyta "akis į akį". Mokykla yra labai palanki terpė turėti tokią stebėtojų auditoriją.
Mokyklose patyčios vyksta pačiose įvairiausiose vietose. Yra stebima tendencija, kad tyčiojimasis vyksta tokiu metu ir tokioje vietoje, kuomet yra mažiausiai suaugusių priežiūros. Pavyzdžiui, daug patyčių vyksta pertraukų metu tyčiojamasi klasėse, mokyklos kieme ar koridoriuose.
Patyčių atvejų pasitaiko taip pat ir kitose vietose: bibliotekose, sporto salėse, persirengimo kambariuose, tualetuose, rūbinėse, mokyklos kieme.

Grįžti Viršus