Naujienos

  • Jan. 20, 2015

    Paauglių patyčių ir savižudybių gali būti mažiau

    Lietuvos visuomenėje didelio atgarsio sulaukė paauglių savižudybės, įvykusios per pastarąsias kelias savaites. Dar labiau neramina statistika, kuri rodo, kad tiek patyčios, tiek paauglių savižudybės jau yra tapusios įprastu reiškiniu.
    Skaityti plačiau

  • Jan. 9, 2015

    Jau šeštą kartą stabdyti patyčias kvies „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2015”

    Paskutinę kovo savaitę – kovo 23-29 dienomis – „Vaikų linija“ jau šeštą kartą inicijuoja „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ 2015”, kviesdama aktyviai dalyvauti Lietuvos mokyklas, darželius, nevyriausybines organizacijas, kitus partnerius ir rėmėjus.
    Skaityti plačiau

  • Oct. 7, 2014

    Kvietimas į konferenciją „VIRTUALIOS ERDVĖS IŠŠŪKIAI PATYČIŲ PREVENCIJAI“

    2014 m. spalio 22 dieną Vilniuje „Vaikų linija“ kartu su partneriais organizuoja konferenciją apie patyčių bei elektroninių patyčių prevenciją „Virtualios erdvės iššūkiai patyčių prevencijai“. Konferencijoje kviečiami dalyvauti įvairių nevyriausybinių organizacijų, valstybinių institucijų, verslo įmonių, jaunimo organizacijų, ugdymo įstaigų atstovai bei kiti besidomintys patyčių prevencijos aktualijomis.
    Skaityti plačiau

  • Sept. 22, 2014

    Naujų mokslo metų užduotis tėvams – kalbėtis su vaikais apie patyčias mokykloje

    Po vasaros atostogų su naujomis patirtimis į mokyklas grįžę mokiniai, kaip rodo skambučiai ir laiškai į „Vaikų liniją“, prisimena senas arba išgyvena naujas patyčias. Tuo tarpu tėvai, rūpindamiesi vaikų kuprinių turiniu, ne visada skiria pakankamai dėmesio vaikų emocinei savijautai mokykloje – tai lieka daugiau mokytojų atsakomybė. Siekiant laiku sustabdyti patyčias, vien mokytojų reagavimo neužtenka – ne mažiau svarbus yra aktyvus tėvų dalyvavimas visus mokslo metus.
    Skaityti plačiau

  • June 16, 2014

    "Vaikų linija" tapo Europos tinklo prieš patyčias nare

    Siekiant įgyvendinti Europos patyčių mažinimo strategiją, penktadienį Atėnuose oficialiai įkurtas Europos tinklas prieš patyčias. Šio tinklo narėmis tapo 18 patyčių srityje dirbančių organizacijų iš 13 Europos Sąjungos šalių – tarp jų jau dešimtus metus nacionalinę kampaniją „BE PATYČIŲ“ vykdanti „Vaikų linija“. Europos tinklas prieš patyčias sieks Europos lygiu koordinuoti veiksmus ir iniciatyvas, skirtas patyčių mažinimui, propaguos ir įgyvendins Europos patyčių strategiją visoje Europoje, skatins profesionalus, dirbančius patyčių srityje, keistis gerąja patirtimi ir vykdys mokymus, o taip pat švies plačiąją visuomenę apie patyčių reiškinį.
    Skaityti plačiau

  • June 11, 2014

    „Vaikų linija“ kviečia dalyvauti ir palaikyti virtualų žygį prieš patyčias

    „Vaikų linija“, jau dešimt metų vykdanti kampaniją „BE PATYČIŲ“, kviečia prisidėti prie tarptautinio virtualaus žygio prieš patyčias. Trečiadienį, birželio 11 dieną, per šimtus interneto svetainių „žygiuos“ asmenis ar organizacijas atstovaujantys animaciniai personažai, palaikantys „Didžiojo žygio“ prieš patyčias („The Big March“) iniciatyvą. Sukurkite ir paleiskite į šį žygį prieš patyčias ir savo avatarą! Registracija vyksta bigmarch.beatbullying.org.
    Skaityti plačiau

  • May 29, 2014

    „Vaikų linija“ kviečia palaikyti Europos dienos prieš patyčias atsiradimą

    „Vaikų linija“ kaip Europos tinklo prieš patyčias (angl. European Anti-bullying Network (EAN)) narė kviečia žmones ir organizacijas prisidėti prie Europos dienos prieš patyčias atsiradimo. Europoje vykdoma kampanija „One Day in Europe, every Day for children“ (liet. „Viena diena Europoje, kiekviena diena vaikui“) skatina piliečius ir organizacijas pasirašyti elektroninę peticiją ir taip padėti atsirasti Europos dienai prieš patyčias. Pagrindinė šios kampanijos idėja – paskelbti simbolinę dieną, kuri palaikytų ir sustiprintų visų Europos Sąjungos šalių narių pastangas mažinti patyčias. 2013 metų sausį Europos parlamentas priėmė deklaraciją, kuria kvietė paskelbti Europos dieną prieš patyčias ir smurtą mokykloje. Dabar tarptautinės organizacijos Europos tinklas prieš patyčias nariai ragina imtis konkrečių veiksmų ir galutinai įteisinti Europos dieną prieš patyčias. Peticija su ją palaikančių žmonių pavardėmis ir organizacijų pavadinimais bus pateikta Europos Komisijai. „Vaikų linija“ kviečia piliečius bei organizacijas palaikyti šią inciatyvą ir pasirašyti šią peticiją, taip prisidedant prie Europos dienos prieš patyčias atsiradimo bei patyčių problemos sprendimo Europos lygiu. Taip pat kviečiame pasidalinti šiuo kvietimu savo organizacijų bendruomenėms. Peticijos forma: http://www.antibullying.eu/webform/37/petition
    Skaityti plačiau

  • May 19, 2014

    Grėsmingoje socialinėje reklamoje – kampanijos „BE PATYČIŲ“ įspėjimas suaugusiems

    „Vaikų linija“ jau dešimt metų visoje Lietuvoje vykdo kampaniją „BE PATYČIŲ“, kuria ieško būdų ir ragina visuomenę stabdyti plintančias patyčias. Šį pavasarį penktą kartą įgyvendinta iniciatyva „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ siekė atkreipti dėmesį į suaugusiųjų vaidmens svarbą, pastebint ir reaguojant į patyčias tarp vaikų.
    Skaityti plačiau

  • May 12, 2014

    VšĮ "Vaiko labui" dalinasi inicijuotomis veiklomis bei akimirkomis iš "Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ"

    Organizacija „Vaiko labui“ nuo pirmųjų akcijos "Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ" metų aktyviai joje dalyvauja, kviesdama jų įgyvendinamose programose dalyvaujančias ugdymo įstaigas įsitraukti į „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ.“
    Skaityti plačiau

  • May 2, 2014

    Paauglių internete išplatintos intymios nuotraukos gali sukelti nemalonių pasekmių

    Nemaža dalis Lietuvos paauglių yra susidūrę su sekstingu (angl. sexting – dviejų žodžių „sex“ ir „texting“ kombinacija) – elgesiu, kai dalijamasi intymaus turinio vaizdais ar žinutėmis, kito žmogaus intymios nuotraukos persiunčiamos naudojantis technologijomis: mobiliaisiais telefonais, elektroniniu paštu, socialiniais tinklais, pažinčių svetainėmis ir pan. Tarptautinis tyrimas „EU Kids Online“ jau 2011 m. parodė, kad 4 proc. 9-16 metų amžiaus Lietuvos vaikų siuntė, o kas penktas tokio amžiaus vaikas yra gavęs seksualinio turinio vaizdų ar žinučių.
    Skaityti plačiau

Grįžti Viršus