Naujienos

June 11, 2014

„Vaikų linija“ kviečia dalyvauti ir palaikyti virtualų žygį prieš patyčias

„Vaikų linija“, jau dešimt metų vykdanti kampaniją „BE PATYČIŲ“, kviečia prisidėti prie tarptautinio virtualaus žygio prieš patyčias. Trečiadienį, birželio 11 dieną, per šimtus interneto svetainių „žygiuos“ asmenis ar organizacijas atstovaujantys animaciniai personažai, palaikantys „Didžiojo žygio“ prieš patyčias („The Big March“) iniciatyvą. Sukurkite ir paleiskite į šį žygį prieš patyčias ir savo avatarą! Registracija vyksta bigmarch.beatbullying.org

Virtualus kvietimas prisijungti prie „Didžiojo žygio“ prieš patyčias: https://www.youtube.com/watch?v=Wc2JlNqU9GA

„Didysis žygis“ prieš patyčias („The Big March“) – šimtuose Europos interneto tinklalapių vyksianti tarptautinė virtuali demonstracija, kurioje šimtai tūkstančių žmonių išsakys nepritarimą patyčioms bei palaikys elektroninę peticiją Europos Komisijai. Šia peticija siekiama atkreipti dėmesį, kad reikalingi nauji įstatymai, kurie gintų Europos vaikų teises į gyvenimą be patyčių ir elektroninių patyčių. Taip pat prašoma skirti finansavimą įvairių šalių tarnyboms, kurios vykdo patyčių ir elektroninių patyčių prevenciją ir padeda Europos vaikams, kenčiantiems nuo patyčių. Kiekvienas, pasirašantis šią peticiją, prisideda ir prie Europos dienos prieš patyčias (A European Day Against Bullying) atsiradimo – Europos Komisijos prašoma oficialiai įteisinti tokią dieną.

Birželio 11 dieną 12 val. prasidėsiantis „Didysis žygis“ prieš patyčias („The Big March“) tęsis 6 valandas. Per šį laiką visi užsiregistravę dalyviai su savo sukurtais šūkiais virtualiuose plakatuose ir savo pasirinktų  personažų pavidalais žygiuos internetinėje demonstracijoje šios iniciatyvos partnerių ir kitų palaikančių organizacijų svetainėse.

„Vaikų linija“ prisideda prie „Didžiojo žygio“ prieš patyčias ir su savo sukurtu personažu ir šūkiu žygiuos jame per šimtus interneto svetainių. Lietuvoje „Didžiojo žygio“ animaciniai personažai keliaus kampanijos „BE PATYČIŲ“ interneto svetainėje www.bepatyciu.lt.

Vaikams ir paaugliams telefonu bei internetu pagalbą teikianti tarnyba „Vaikų linija“ jau dešimt metų visoje Lietuvoje vykdo kampaniją „BE PATYČIŲ“. Šia iniciatyva siekiama akcentuoti patyčių problemos svarbą ir skatinama kurti saugesnę aplinką ne tik mokyklose ar darželiuose, bet ir suaugusių žmonių gyvenime. Kiekvienais metais kovo pabaigoje „Vaikų linija“ organizuoja „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“, kurios pagrindinis tikslas – keisti palankias patyčioms visuomenės nuostatas. Šiais metais prie „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ prisijungė 1137 Lietuvos mokyklos, darželiai ir kitos švietimo įstaigos ir organizacijos. 

„Vaikų linija“, jau trečius metus vykdydama projektą „Saugesnis internetas“, teikia pagalbą vaikams ir paaugliams, susidūrusiems su įvairiais sunkumais, naudojantis internetu: elektroninėmis patyčiomis, sekstingu, seksualiniu viliojimu ar kita bauginančia patirtimi. „Vaikų linijai“ galima skambinti telefonu 116111, rašyti laiškus internetu arba dalyvauti diskusijose interneto svetainės www.vaikulinija.lt forume. Vaikų saugumo internete bei jame kylančių grėsmių klausimais į „Vaikų linijos“ konsultantus gali kreiptis ir tėvai. Projektą „Saugesnis internetas“ Lietuvoje pagal Europos Sąjungos programą įgyvendina Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo informacinių technologijų centras (ITC), Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), asociacija „Langas į ateitį“ ir VšĮ „Vaikų linija“.

Grįžti Viršus