Kuo gali padėti suagusieji?

Kartais vaikams atrodo, kad suaugusieji niekuo negali jiems padėti susiklosčius sudėtingoms situacijoms. Tuomet vaikai noriau kreipiasi į savo bendraamžius, kiek vyresnius draugus, o ne į tėvus ar mokytojus. Kodėl vaikai nesikreipia pagalbos į suaugusiuosius? Atsakymą į šį klausimą geriausia žinai tu pats. Vieni vaikai sako, kad papasakojus suaugusiesiems apie patyčias situacija ne gerės, o blogės. Kiti vaikai guodžiasi, kad suaugusieji viską išplepa kitiems ir nesaugo vaikų bėdų paslaptyje. Būna ir taip, kad suaugusiųjų veiksmai sužinojus apie patyčias išgąsdina vaikus ir jie nebenori apie tai daugiau su niekuo kalbėtis.
Suprantama, susidūrus su viena tokių situacijų ima atrodyti, kad suaugusieji negali padėti. Ne visai taip. Neretai suaugusieji nori padėti vaikams, tik gal ne visuomet žino patį geriausią būdą, kaip tai padaryti. Svarbu, kad žinotum, jog kartais jie irgi jaučiasi sutrikę ir nežino, kaip geriau padėti savo vaikui ar mokiniui, kuris kreipėsi į juos pagalbos. Kartais gali atrodyti, kad suaugusieji nieko nedaro, nors tu ir prasitarei jiems apie savo bėdas. Būk kantrus, suaugusiesiems irgi reikia laiko susiorientuoti, ką ir kaip daryti, kad padėtų tau susidoroti su iškilusiais sunkumais.
Taigi kreipdamasis į suaugusiuosius tu gali tikėtis tokios pagalbos:

  • Su suaugusiaisiais gali tiesiog pasikalbėti. Kartais vien išsikalbėjus apie sunkumus pasidaro lengviau ir geriau.
  • Galima paprašyti suaugusiųjų kaip nors sureaguoti į patyčių situacijas, pvz., klasės auklėtojas gali pasikalbėti su tais vaikais, kurie tyčiojasi, gali surengti klasės valandėlę apie patyčias ir tokiu būdu pamėginti su vaikais aptarti tokį elgesį.
  • Su suaugusiaisiais galima pasitarti, kaip gali pats reaguoti į patyčias. Pvz., iki šiol mėginai jas ignoruoti, tačiau patyčios tęsiasi. Gal tavo mama, tėtis ar mokytojas turės idėjų, kaip kitaip galėtum reaguoti?
Grįžti Viršus