VšĮ „Vaikų linija"

„Vaikų linijos" veiklos Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ metu:

- Su reklamos agentūra „Not Perfect | Y&R Vilnius“ sukurtos socialinės reklamos tėvams rodymas per televiziją Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ metu;
- Sukurtos socialinės reklamos tėvams rodymas per televiziją Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ metu;
- Kovo 27 dieną „Vaikų linijos" Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ rėmėjų, partnerių bei draugų renginys kartu su „Kino pavasariu";
- Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ palaikančių žinomų žmonių skatinimas pasisakytii internetinėje erdvėje bei žiniasklaidoje patyčių tema;
- Skatinimas užsidėti Vaikų linijos išleistus facebook viršelį bei reklaminį skydelį ar profilio nuotrauką ir taip prisidėti prie Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ viešinimo;
- Informacinės medžiagos sklaida ugdymo įstaigoms ir rekomendavimas ją naudoti Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ metu (lankstinukai vaikams, tėvams, pedagogams, plakatas bei naujas „Vaikų linijos" išleistas filmukas).

„Vaikų linija" Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ metu dirbs visą parą (nuo kovo 24 d. 8 val. iki kovo 31 d. 8 val.). Konsultantai budės prie telefono linijos ir lauks vaikų ir paauglių skambučių ir teiks jiems emocinę paramą visos savaitės metu.

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, kaip ir kiekvienais metais, aktyviai jungiasi

prie Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ ir kviečia vaikus, jaunuolius su tėveliais bei

mokytojais dalyvauti renginiuose bei kūrybinėse dirbtuvėlėse.


Vyks:

2014 kovo 23–27 d.

Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (Konstitucijos pr. 25, Vilnius)

 

Renginiai:

DRAUGŲ DIENOS LVJC:

Kovo 23 d. (sekmadienis) Komandos diena: SPORTADIENIS

  • įvairios komandinės sporto rungtys

Kovo 24 d. (pirmadienis) Dėmesio diena: PALINKĖJIMŲ PAUKŠČIAI  

  • kūrybinės „palinkėjimo paukščių“ dirbtuvės
  • filmukų peržiūra su LVJC užsiėmimo „Lyderystės link“ vaikais

Kovo 25 d. (antradienis)  Gerų sprendimų diena: IMPROVIZACIJOS

  • teminės improvizacijos
  • atviras improvizacijų teatro užsiėmimas

Kovo 26 d. (trečiadienis) Naujų draugų diena: STALO ŽAIDIMAI

  • stalo žaidimų pamokėlės ir turnyras kartu su Fabijoniškių dienos centro vaikais,
  • dr. Austėjos Landsbergienės paskaita tėveliams ir mokytojams.

Kovo 27 d. (ketvirtadienis) Kūrybiškumo diena: PIEVA

  • kūrybinės dirbtuvės

 

Daugiau informacijos ir REGISTRACIJA:

Užsiregistruoti galite čia

Paskubėkite, nes vietų skaičius ribotas!

 

Atsakysime į visus Jūsų klausimus:

El. paštu jurate.j@lvjc.lt arba telefonu (8 5) 2054 705

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, Konstitucijos pr. 25 Vilnius, 210 kab.

www.lvjc.lt

 

 

Kauno Dainavos Jaunimo centras

„Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ metu Kauno Dainavos poliklinikos jaunimo centre kovo 24-28 dienomis vyks daugybė veiklų, į kurias bus kviečiami moksleiviai.

Kovo 24-28 d. Atvirų durų dienos, kurios metu bus galima susipažinti su Jaunimo centru kaip draugiška ir saugia erdve vaikams ir jaunimui. Kviesime susipažinti su darbuotojais, savanoriais, vykdomomis veiklomis, lankytojai bus kviečiami pasirašyti Draugystės knygoje, rašyti laiškus žmogui, kurio nepažįstu, bet noriu jį palaikyti, siųsti atvirlaiškius seniai matytiems draugams, taip pat prisidėti prie  trumpametražio video filmuko apie draugystę kūrimo, kuris bus filmuojamas veiksmo savaitės BE PATYČIŲ metu.

Kovo 24-28 d. 8:00-20:00 val. specialistų konsultacijos. Jaunimo centro specialistai (psichologai, socialiniai darbuotojai) be išankstinės registracijos priims visus, norinčius pasikalbėti tarpusavio santykių temomis (besikreipiančiųjų amžius 13-26 metai).

Kovo 25 d. ir 27 d. patyriminiai seminarai 7-12 klasių moksleiviams ,,100 minučių draugiškos energijos“ (Bus vykdoma išankstinė registracija);

Kovo 26 d. 18:00 val. diskusinis seminaras tėvams tema ,,Ką nori girdėti Tavo vaikas?“. Seminaro metu bus kalbama apie svarbius auklėjimo principus ir kaip teikti pagalbą vaikui patyčių atveju (Bus vykdoma išankstinė registracija).

Daugiau informacijos ir registracija į renginius: http://www.jaunimocentras.eu/

 

VšĮ „Vaiko labui“

„Draugystės knygos“ kūrimas. Prevencinių programų „Zipio draugai“, „Obuolio draugai“ ir „Įveikiame kartu“ vykdytojai dalinasi idėja, kurią mokyklos gali įgyvendinti savo mokyklų bendruomenėse Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ metu. Kviečiame mokyklas, klases ir mokinių grupes įsijungti į bendrą veiklą ir sukurti „Draugystės knygą. „Draugystės knygą“ bus galima padovanoti tiems, kam nuspręs vaikai su mokytojais: mokyklos ar artimiausiai miesto/rajono bibliotekai, arba įteikti ugdymo įstaigos jaunesniųjų vaikų – būsimųjų „Zipio draugų“, „Obuolio draugų“ ar „Įveikiame kartu“ programų dalyvių - grupei/klasei. VšĮ „Vaiko labui“ siūlo šį dovanojimo aktą paversti švente ir baigiamuoju veiksmo savaitės „Be patyčių“ akcentu.

Į šią knygą/knygas vaikai gali sudėti savo kūrybą – eilėraščius, pasakojimus, dramas, jų sukurtas patarles ir priežodžius ar kitus trumpus kūrinėlius, kuriuos patys galės iliustruoti savo piešiniais.

Vaikų kūryboje turėtų būti atskleidžiamos/gvildenamos draugystės ir bendravimo temos: kas padeda išlaikyti draugus ir draugystę, o kas griauna; kas vaikus džiugina, o kas skaudina; kaip padėti geriau pasijusti draugui ir sau sunkioje situacijoje; apie emocijas, kurias sukelia patyčios ir priekabiavimas; apie vaikų siūlomas išeitis, jei prie draugo ar tavęs priekabiaujama, tyčiojamasi; kaip pačiam netapti priekabiautoju ir kitomis artimomis bei aktualiomis temomis.

Kokį knygos formatą pasirinksite – tai vaikų ir Jūsų kūrybiškumo reikalas. Tai gali būti įprastinis knygos formatas ar „armonikėlė“, o gal būt senovinių raštų ritinys. Renkantis knygos formatą, verta pagalvoti, kad jei nuspręstumėte knygą akcijos pabaigoje padovanoti bibliotekai, kokios formos knygą bus patogiau saugoti bibliotekos lentynose.

Daugiau informacijos: www.vaikolabui.lt

 

„Skalvijos“ kino centras

Kovo 24-28 d. filmų patyčių tematika seansai. Prie jau septintus metus vykstančios „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“, rengiamos emocinės pagalbos tarnybos „Vaikų linija“ prisideda ir kino centas „SKALVIJA“, surengdamas 9 specialius kino seansus įvairaus amžiaus moksleiviams. Su patyčių tematika susiję filmai skatins moksleivius suprasti kitą žmogų ir būti jautresniais. Seansai vyks kovo 24-28 d. „Skalvijos“ kino centre.

„Paprastai patyčios nukreipiamos į bendraamžį, kuris yra kažkuo kitoks nei dauguma. Galbūt tylesnis, uždaresnis, galbūt turintis negalią ar gyvenantis nepilnoje šeimoje. Tuo „kitoniškumu“ pasižymi ir mūsų parinktų filmų herojai. Moksleiviai bus skatinami juos geriau pažinti, pasigilinti į konfliktines situacijas, pamatyti jas iš vidaus ir paieškoti būdų, kaip jas spręsti“, – kalba Goda Sosnovskienė, „Skalvijos“ kino centro edukacinių programų koordinatorė.

Kaip ir kasmet iniciatyvoje dalyvaujančios mokyklos gali pasirinkti jiems įdomiausią filmą; šiemet joms siūloma pasižiūrėti 7 kino pasakojimus. Rinktis galima vadovaujantis keliais kriterijais – moksleivių amžiumi, filmo siužetu, jo žanru ar net šalimi, kurioje buvo sukurtas. Tarkim, Lietuvoje, nes į „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ repertuarą įtrauktas ir dokumentinis Giedrės Beinoriūtės filmas „Pokalbiai rimtomis temomis“ (2012). Pagrindiniai filmo herojai – vaikai ir paaugliai, atvirai kalbantys svarbiausiomis gyvenimo temomis.

Daugiau informacijos apie filmus ir jų peržiūras:

http://www.mokausiiskino.lt/puslapis/343/veiksmo-savaite-be-patyciu-filmai-kurie-skatina-gerbti-kita

http://www.skalvija.lt/

 

Paramos vaikams centras

„Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ metu Paramos vaikams centras ves tėvų mokymus apie efektyvų ir konstruktyvų kasdieninį bendravimą su vaikais. Mokymai vyks 2 grupėse, pirmiesiems 30 užsiregistravusių tėvelių. Paskaitas ves VšĮ Paramos vaikams centro psichologės, paskaitos tema - „Vaikų ir tėvų bendravimo iššūkiai“

Paskaitos trukmė: 2 val.
Vieta: Paramos vaikams centras, Sėlių 18, Žvėrynas, Vilnius
Laikas: kovo 24 d. (pirmadienį) 18 val. ir kovo 25 d.(antradienį) 18 val.

Kviečiame registruotis iki kovo 21 d. el. paštu pvc@pvc.lt arba telefonu 8 611 22612, nurodant vardą, pavardę, kontaktus ir į kurios dienos paskaitą registruojatės (abi dienas paskaita vyks ta pačia tema).

Dalyvauti pakviesime tik pirmuosius 30 užsiregistravusiųjų – atsiųsime Jums laišką, patvirtinantį sėkmingą registraciją.

Daugiau informacijos: http://www.pvc.lt/

 

Lietuvos tėvų forumas

Lietuvos tėvų forumo atstovė Jolanta Lipkevičienė organizuos du atvirus užsiėmimus vaikams bei paaugliams Kaune. „Jei visi deklaruojame, kad jaunuomenė mūsų nacionalinis turtas tai ir atsakingai jiems kurkime vertybines aplinkas, kad jie savo individualiu tempu galėtų vystytis ir skleistis. Žaidimų pagalba padėsime suaktyvinti kūne nenaudojamas dalis, nusimesti socialines kaukes“ – apie užsiėmimą pasakoja jį organizuojanti tėvų forumo atstovė Jolanta Lipkevičienė.  

Užsiėmimas „Jaunuomenė  – Lietuvos nacionalinis turtas"

Pirmojo užsiėmimo data: kovo 27 d.
Laikas: 12.00 – 13.30 val.
Užsiėmimo vieta: Kauno Smetonos gimnazija

Antrojo užsiėmimo data: kovo 28 d.
Laikas: 14.00-15.30 val.
Užsiėmimo vieta: Kauno pedagogų kvalifikacijos centras

Lietuvos tėvų forumo atstovas Kęstutis Mikolajūnas didesnį dėmesį skirs mokiniams, naudodamas forumo teatro metodus, kurių metu bus modeliuojamos sudėtingos ir emociškai sunkios situacijos, pvz. patyčių atvejai. Forumo teatras padeda atrasti ir vizualizuoti problemą, o sprendimų, jų variantų, ieškome kartu su visais dalyviais.

Užsiėmimai vyks:

Kovo 25 d. Juodšilių Šilo gimnazijoje (Vilniaus raj.) su 6,7,8 klasių mokiniais;

Kovo 26 d. Vilniaus vaikų socializacijos centre su 2 grupėmis vaikų;

Balandžio 1 dieną Vilniaus Trakų Vokės vidurinėje mokykloje su 6 klasės mokiniais.

Daugiau informacijos: http://tevuforumas.lt/

 

MYLIU PANDA

Su neapykantos kalba kovojanti „MYLIU PANDA“ kampanija kovo 24 dieną skelbs graffiti eskizų konkursą jauniems žmonėms visoje Lietuvoje, nuostatus ir dalyvio anketą bus galima rasti www.myliupanda.lt  tinklalapyje. Konkursas rengiamas įgyvendinant Projektą „Visi skirtingi – visi lygūs: aktyvus dalyvavimas, įvairovė, žmogaus teisės“. Konkursas skatins atkreipti dėmesį į neapykantos kalbos, diskriminacijos reiškinius visuomenėje,  sukuriant sugestyvią ir įtraukiančią socialinę reklamą. Graffiti eskizuose ir darbuose atsispindės pagarba žmogui nepaisant rasės, tautybės, negalios, religinių pažiūrų ar kitų diskriminacijos formų.

Daugiau informacijos: http://www.myliupanda.lt/

 

Lietuvos mokinių parlamentas

"Šypsenėlių" akcija

Lietuvos mokinių parlamentas kviečia prisijungti prie jau tradicija tapusios „Šypsenėlių“ akcijos! Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ metu mokyklos bus kviečiamos kurti šypsenos formos figūrą.

Pirmą kartą dalyvausiančioms mokykloms siūloma pasižiūrėti praėjusių metų video su akcijos įgyvendinimu:

https://www.youtube.com/watch?v=PaQsQYvTY5A

„Šypsenėlių“ akcija vyks kovo 24-28 dienomis.

Jei mokykla negavo kvietimo prisijungti prie „Šypsenėlių“ akcijos, bet nori dalyvauti, ar iškilo klausimų - kreipkitės el.paštu d.bankauskaite@gmail.com telefonu: 862939398

„Pagalvių mūšis“

Mokinių savivaldų nariai raginami kviesti visus mokinius, mokytojus, tėvus, taikiai kovoti su pagalvėmis. Savivaldų nariai informuoja mokinius, kad pasirinktą dieną į mokyklą reikia atsinešti pagalvę. Suskirstyti pagal amžiaus grupes susirinkę mokiniai kovoja su pagalvėmis pertraukų metu, organizatoriai prižiūri ir privalo užtikrinti vaikų saugumą. Visą veiklą reikia fotografuoti, filmuoti ir visa medžiaga dalintis viešojoje erdvėje bei siųsti el. paštu vaiciakas@gmail.com

 „Mūšių“ metu skatiname leisti muziką. Po „pagalvių mūšių“ privaloma padaryti aptarimą ir su mokiniais ir pakalbėti apie taikius problemų sprendimo būdus. 

LMP narių bendros nuotraukos - koliažo paviešinimas

LMP narių bendros nuotraukoje – koliaže bus sudėtos visų LMP narių nuotaikingos nuotraukos su emocija ar idėja. Nuotraukos bus paskelbtos viešojoje erdvėje. Tokias nuotraukas Lietuvos mokinių parlamentas kviečia daryti mokyklose, skelbti internetinėje erdvėje bei siųsti vaiciakas@gmail.com

Raginame tokius koliažus padaryti kuo ankščiau, kad visą Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ juos būtų galima matyti virtualioje erdvėje.

Į visus kylančius klausimus atsakyti gali Lietuvos mokinių parlamento Vaiko gerovės darbo grupės pirmininkas Lukas Kornelijus Vaičiakas, el. paštas vaiciakas@gmail.com, tel. nr. 862279237

Daugiau informacijos: http://www.lmp.lt/

 

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

„Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ metu Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras ves seminarą tėvams pavadinimu "Kai mano vaikas susiduria su patyčiomis"

Seminaro data:  2014 kovo 27d., 16:00
Seminaro vieta:  Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras, Viršuliškių g. 103, Vilnius
Seminaro trukmė:  90 min.
Seminaro vedėja:  Olweus programos vyriausia instruktorė Ieva Dulinskaitė

Su patyčiomis mokykloje susiduria didžioji dalis mokinių, todėl tėvų pagalba ir palaikymas yra ypač svarbūs. Tačiau kartais tėvams pritrūksta žinių ir praktinių įgūdžių kaip padėti vaikui, susiduriančiam su patyčių situacija. Kadangi patyčių situacijoje vaikai gali užimti įvairius vaidmenis (tapti nukentėjusiaisiais, skriaudėjais ar patyčių stebėtojais), seminaro metu suteiksime tėvams žinių apie galimus veiksmus įvairiose situacijose: apie ką su vaikais kalbėti tėvams, kurių vaikas tapo patyčių stebėtoju, kokių veiksmų imtis patyčias patyrusio vaiko tėvams ir kaip reaguoti, jei vaikas prisideda prie patyčių. Sieksime paskatinti tėvus paanalizuoti savo pačių nuostatas ir požiūrį į patyčias, pakonfrontuoti su klaidingais įsitikinimais bei suprasti, kokias nuostatas patyčių atžvilgiu svarbu formuoti šeimoje, kad jų nuosekliai mažėtų.

Susidomėjusius prašome registruotis el. paštu ieva.dulinskaite@gmail.com

Daugiau informacijos: http://www.sppc.lt/

 

UAB "Vaikystės Sodas"

Darželių tinklo „Vaikystės sodas“ atstovė Austėja Landsbergienė Veiksmo savaitės metu ves seminarą tema "Kodėl patyčių prevencijos programų rezultatas kartais būna ne toks, kokio tikėtasi?"

Seminaro data: Kovo 26 diena
Seminaro laikas: 13:00 val. - 14:30 val.
Seminaro vieta: Lietuvos vaikų ir jaunimo centras,
Baltoji salė (I aukštas), Konstitucijos prospektas 25
Seminaras skirtas: tėvams, mokytojams, visiems susidomėjusiems

Kviečiame registruotis el. paštu: vs.renginiai@vaikystes-sodas.lt

Daugiau informacijos: http://www.vaikystes-sodas.lt/

 

Lietuvos moksleivių sąjunga

„Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ metu Lietuvos moksleivių sąjunga skatins diskusijas įvairiuose Lietuvos miestuose patyčių tema.  Keletas miestų organizuos flesh mobus, kiti pieš bendrus piešinius miestuose, įvyks įvairiuos akcijos: "Komplimentų lietus", "Mandagiausio jaunuolio rinkimai". Bus organizuojama "Spalvų savaitė", kurios metu kiekvieną dieną bus skatinama apsirengti skirtingos spalvos drabužiais ir taip parodyti, kad visi galime būti vienodi ir taip užkirsti kelią patyčioms.

Marijampolėje LMS atstovai visą savaitę mokyklose bei mieste dalins draugystės apyrankes su užrašu „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“;

Elektrėnų mokyklose kovo 24 d. bus daromas bendras foto stendas (dedami rankų antspaudai su užrašu „Aš prieš patyčias“) ir visą savaitę mokiniai galės fotografuotis prie šio stendo;

Palangoje jau nuo dabar iki kovo 27 d. vykdoma apklausa apie patyčias Palangos miesto jaunimo tarpe, apklausos rezultatai bus pristatyti kovo 27 d., organizuojamame renginyje;

Ukmergėje kovo 26 d. bus daromas fleshmob‘as; kovo 28 d. vyks renginys Veiksmo savaitei BE PATYČIŲ paminėti, kurio metu bus gyvo garso koncertas;

Kuršėnuose visą savaitę LMS savanoriai vykdys akciją „Komplimentų lietus“, kurios metu gatvėje žmones nuteikinės pozityviai ir jiems sakys komplimentus; kovo 28 d. vyks „Prevencinių filmų vakaras“, kurio metu bus žiūrimi filmai bei vyks diskusija;

Vilniuje kovo 29 d., Centro pasaže įvyks „Gyvoji biblioteka“, kurioje vysk įvairūs pokalbiai, diskusijos su įvairiais žmonėmis.

Joniškyje kovo 24 – 30 d. bus skelbiama „Spalvų savaitė“. Kiekvienai dienai bus skiriama skirtinga spalva, simbolizuojanti visos visuomenės vienodumą. Taip pat kovo 24 d. bus skelbiama „Draugystė diena“, kurios metu bus vykdoma akcija „Free hugs“ bei dalinami įvairūs lapeliai su komplimentais;

Lietuvos moksleivių sąjunga parengs pranešimą spaudai apie šią savaitę. Socialiniame tinkle „Facebook“ visos savaitės metu rinksime moksleivių mintis apie patyčias, kokios jų nuomonės ir kas galėtų padėti kovoti prieš tai.

Daugiau informacijos: http://www.moksleiviai.lt/

 

Informacinių Technologijų Centras

Konkursas „2014 m. Saugesnio interneto renginiai mano mokykloje“. Šio konkurso tikslas – skatinti mokinius aktyviai dalyvauti „Veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ“, organizuojant renginius patyčių tema, o taip pat organizuoti įvairius renginius saugesnio interneto tema. Kviečiame dalyvauti mokinius ir mokytojus!

Daugiau informacijos apie konkurso taisykles:  http://www.draugiskasinternetas.lt/lt/main/news?id=12005

 

Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas

Kovo 27 dieną Vilniaus prekybos ir pramogų centre „Akropolyje“ nuo 10.00 val.  iki 20.00 val. vyks renginys “Sostinės policija arčiau visuomenės“, šiame renginyje bus pristatyta ir veiksmo savaitė be patyčių, policijos pareigūnai bendraus su suaugusiais ir vaikais, patyčių tema, suteiks informaciją kur kreiptis kylant abejonių dėl patiriamų patyčių, smurto atvejų, atsakys į klausimus, rodys video siužetus šia tematika.   

Policijos pareigūnai  visą ateinančią savaitę Vilniaus miesto bei  Vilniaus apskrities mokyklose skaitys paskaitas, organizuos diskusijas  - debatus su moksleiviais ir mokytojais, rodys video siužetus ,po jų vyks aptarimai.

Kovo 26 dieną Naujamiesčio vidurinėje mokykloje ir kovo 24 dieną Balsių pagrindinėje mokykloje bus organizuojami krepšinio turnyrai tarp policijos pareigūnų ir moksleivių.

Kovo 24 dieną vyks tinklinio varžybos  Balsių vidurinėje mokykloje ir Pilaitės gimnazijoje tarp mergaičių ir policijos pareigūnių.

Kovo 27 dieną 12 val. P.Vileišio mokykloje bus organizuojamas renginys pavadinimu „Atpažink, išvenk, sustabdyk“ 6 klasių moksleiviams.

Kovo 27 dieną „Atgajos“ specialioje mokykloje bus organizuojamas renginys „Augu saugus“.

Visą savaitę veiklos taip pat numatomos  ir Policijos klube vaikams ir jaunimui:

-       Pirmadienį (03-24) vyks grupinis meninio darbelio kūrimas “Pasaulis be patyčių“ nuo 15.30 Justiniškių g. 109A. Atsakingas asmuo: studentė-praktikantė Aliona;

-         Antradienį (03-25) vyks grupinis meninio darbelio kūrimas “Marginam pasaulį be patyčių“ nuo 15.30 Šviesos g. 16, Grigiškėse. Atsakingas asmuo: socialinis pedagogas Evaldas;

-       Trečiadienį (03-26) vyks draugiškos krepšinio varžybos nuo 16.30 Justiniškių g. 109A. Atsakingas asmuo: sporto treneris Deividas;

-        Ketvirtadienį (03-27) vyks draugiškos kvadrato varžybos nuo 16.30 Šviesos g. 16, Grigiškėse. Atsakingas asmuo: sporto treneris Deividas.

 

Daugiau informacijos: http://vilnius.policija.lt/index.php/lt/Grįžti Viršus