Konkursas „Patyčios gali liautis“

VšĮ Vaikų linijos ir VšĮ Paramos vaikams centro inicijuotas piešinių, video filmų, dainų konkursas mokiniams „Patyčios gali liautis“. Laimėtojai bus paskelbti Savaitės BE PATYČIŲ pabaigoje, kovo 25d. 

 

Saugesnio interneto akademija

Teobuse įsikūrusi „Saugesnio interneto akademija“ kovo mėnesį aplankys Kauną, Panevėžį, Mažeikius ir Telšius. Akcijos organizatoriai dalins informacinius lankstinukus su naudingomis nuorodomis, kur galima kreiptis pagalbos, kai vaikai patiria patyčias ar jas vykdo, apie grėsmes internete ir virtualias patyčias.

 

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras

Lietuvos vaikų ir jaunimo centre bus rengiamos nemokamos viešos paskaitos, kūrybinės dirbtuvėlės, vaikų teatro spektakliai draugystės tema bei Forumo teatras.

 

 • Savaitės renginius LVJC pradeda kūrybinės dirbtuvėlės: spalvotų draugystės istorijų piešimas ant sienų, jausmų piešimas,  Draugystės paukščių kūrimas ir kt.   Dirbtuvėlių metu sukurti darbai bus eksponuojami LVJC  visą akcijos savaitę.
 • Paskaita ir diskusija pedagogams ir tėvams. „Patyčios darželyje: ne norma ir ne juokai. Kaip stabdyti emocinį smurtą darželyje?“, dr. Austėja Landsbergienė, socialinių mokslų daktarė (edukologija), darželių tinklo „Vaikystės sodas“ įkūrėja ir vadovė
 • Praktinis seminaras, skirtas ikimokyklinukų, pradinukų pedagogams ir tėvams „Į draugystę teatro taku“, Asta Stralkuvienė, neformaliojo švietimo mokytoja, LVJC Teatro studijos „Blukis“ vadovė
 • „Antrojo žingsnio“ programos pristatymas, skirtas pradinukų mokytojams ir tėvams, Žydrė Arlauskaitė, psichologijos magistrė, Paramos vaikams centro psichologė psichoterapeutė, programų koordinatorė, gimnazijos psichologė.
 • Praktinis seminaras mokytojams . „Kuriančioji jėga prieš griaunančią”. Aurelija Čeredėjevaitė/Čeredaitė, aktorė, režisierė, pasakų ir pjesių kūrėja.  Teatro „Žalia varna” vadovė ir kūrėja.
 • Interaktyvus – praktinis užsiėmimas 5-8 kl. moksleiviams. „Bendravimas be patyčių“. Marina Mažionienė, pagalbos vaikams telefonu tarnybos „Vaikų linija“ psichologė.
 • Paskaita– diskusija ugdymo įstaigų darbuotojams. „Patyčių prevencija mokykloje“. Ivona Suchodolska, pagalbos vaikams telefonu tarnybos „Vaikų linija“ psichologė.
 • Paskaita mokytojams ir tėvams.  „Big Brothers Big Sisters" programa padeda vaikams įveikti sunkumus“. Inga Norkutė-Mueck, programos „Big Brothers Big Sisters“ vadovė, psichologė.
 • Paskaita jaunimui. „Apie Jaunimo subkultūras“. Gabrielius Liaudanskas – Svaras, grupės „G & G Sindikatas“ narys.
 • Paskaita mokytojams ir tėvams. „Apie elektronines patyčias“. dr. Robertas Povilaitis, psichologas, pagalbos vaikams telefonu tarnybos „Vaikų linija“ vadovas
  „Olweus“ programos pristatymas, skirtas pedagogams, mokyklos darbuotojams ir tėvams. Ieva Dulinskaite, Olweus programos vyr. instruktorė
 • Ankstyvųjų prevencijos programų „Zipio draugai“ ir „Įveikiame kartu“ pristatymas, skirtas mokytojams ir tėvams.
  Lolita Kuginienė, psichologė.
 • Savaitės renginius LVJC užbaigia vaikų teatro spektaklių draugystės, tarpusavio santykių temomis programa bei Forumo teatras,  kurį veda VŠĮ Menų ir mokymų namų“ aktoriai.

 

Kino centras „Skalvija“

Kino centras „Skalvija“ kartą per dieną (21-25d.)  12val.  nemokamai rodys filmus įvairiomis temomis ir skirtus įvairioms auditorijoms, kuriuos kviestų pristatyti ir po jų surengti diskusijas kompetentingus žmones.

 • „Azuras ir Asmaras/ Azur et Asmar“
 • Aš taip pat/ Yo, tambien
 • Akvariumas/ Fish Tank
 • Sebė/ Sebbe
 • Geresniame pasaulyje/ Hævnen

 

Kauno Dainavos poliklinikos Jaunimo centras

 

 • Atviras vakaras filmo ,,Klasė“ peržiūrai ir diskusija po filmo, 
 •  3 užsiėmimai 7-9 klasių moksleiviams draugiškų ir pagarbių tarpusavio santykių tema: 9:30-11 val. užsiėmimas 2 septintokų klasėms; 12:00-13:30 val. užsiėmimas 2 aštuntokų klasėms; 14:30-16:00 – 2 devintokų klasėms;
 • Atviras vakaras filmo ,,Choristai“ peržiūrai ir diskusija po filmo;
 • Renginys-atviras vakaras viso Kauno miesto moksleivių tėvams  patyčių tema;
 • Atviras vakaras filmo ,,Pykšt pokšt tu negyvas“ peržiūrai ir diskusija po filmo.

Kovo 21-25 d. 8:00-20:00 val. budės  Jaunimo centro specialistai, kurie pagal galimybes be išankstinių registracijų, priims visus, kurie norės pasikalbėti tarpusavio santykių tema.

 

VšĮ „Vaiko labui“

„Vaiko labui“ įgyvendinamoje programoje „Zipio draugai“ dalyvaujantys vaikai ir jų pedagogai sukvies visus savo ugdymo įstaigų vaikus, jų tėvelius ir savo kolegas į renginį – koncertą, vaidinimą, spektaklį-koncertą - „Duok draugui ranką.“ Renginiai vyks kiekvienoje į akciją „Savaitė be patyčių“ įsitraukusioje ugdymo įstaigoje, kur yra „Zipio draugų“ grupės ar klasės. Renginio metu pedagogo ir vaikų pasirinktomis išraiškos priemonėmis, vaikai dainuos, vaidins ar kalbės apie draugystę, bendravimą, priekabiavimą, patyčias – kas juos skaudina, kas džiugina; kaip padėti draugui ir sau; kaip neleisti susidaryti sudėtingoms situacijoms ir kaip elgtis jose; apie emocijas, kurias sukelia patyčios ir priekabiavimas.

Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyksiančiose atvirose paskaitose, skirtose tėvams ir pedagogams, „Vaiko labui“ pristatys savo vykdomas ankstyvosios prevencijos programas „Zipio draugai“ ir „Įveikiame kartu“, o „Skalvijos“ kino teatre akcijos savaitės metu,  po patiems mažiausiems skirto animacinio filmo „Azuras ir Asmaras“ peržiūros, moderuos diskusiją.

 

VšĮ „Paramos vaikams centras“

Vilniaus Paramos vaikams centro „Big Brothers Big Sisters“ (BBBS) programos didieji ir mažieji draugai aktyviai prisidės prie "Savaitės Be patyčių" - jau iš anksto, nuo kovo 17d. vaikai ir savanoriai ruoš plakatus patyčių tema, o puikiausiai paruošto plakato autorius (autoriai) bus apdovanoti šios prasmingos savaitės metu. "Be Patyčių savaitės" trečiadienį BBBS savanoriai ir vaikai kurs spektakliuką konfliktų ir patyčių tema. Po vaidinimo - diskusija ir matytų situacijų aptarimas, kitokių išeičių paieška. Ketvirtadienį vyks edukacinių pasakų apie draugišką, pagarbų bendravimą vakaras, kurio metu dalyviai darys ''švelnukus'' vietoj ''pyktukų'' – tai yra, užsiims rankdarbiais.

Vaikų ir jaunimo centre vyksiančiose atvirose paskaitose, skirtose tėvams ir pedagogams, Paramos vaikams centro psichologės Žydrė Arlauskaitė ir Inga Norkutė-Mueck pristatys prevencines programas "Antras žingsnis" ir "Big Brothers Big Sisters".
Visa informaciją bei nuotraukas iš renginių bus galima rasti internetiniuose puslapiuose www.pvc.lt ir www.vaikystebesmurto.lt .

 

Švietimo ir mokslo ministerija

Švietimo ir mokslo ministerijoje kovo 21d. 15val.  rengiama apskrito stalo diskusija. Diskusijos tikslas yra apžvelgti nuveiktus darbus, aptarti ateities perspektyvas ir reikalingas permainas kuriant draugiškus tarpusavio santykius mokykloje. Diskusijoje kviečiami dalyvauti ambasadoriai, Lietuvos Respublikos Prezidentūros, valstybinių institucijų, nevyriausybinių organizacijų, verslo atstovai ir kiti asmenys, norintys prisidėti prie saugesnės mokyklos kūrimo.

 

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyksiančioje atviroje paskaitoje, skirtoje pedagogams, SPPC atstovė Ieva Dulinskaitė pristatys Olweus prevencinę programą , o „Skalvijos“ kino teatre akcijos savaitės metu,  po filmo peržiūros, moderuos diskusiją.

 

Lietuvos mokinių parlamentas

Lietuvos mokinių parlamento atstovai išsiuntė kvietimus mokykloms dalyvauti Flashmob akcijoje.  Siūloma forma veidukas.  Kovo 25 dieną mokyklos/įstaigos mokiniai ir darbuotojai yra kviečiami iš žmonių sustatyti veiduko su šypsena formą ir 12 val. visi kartu iškėlę rankas į viršų sušukti: „Gyvenimas BE PATYČIŲ“.

 

Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga, Vaikų linija

Žymūs žmonės yra kviečiami palaikyti iniciatyvą ir pasisakyti apie patyčias, pažeminimus. Jų pasisakymai su nuotraukomis yra talpinami svetainėje http://www.bepatyciu.lt/lt/apie-patycias/zymus-zmons-apie-patycias/ .

 

Ryšių reguliavimo tarnyba, Vaikų linija

Ryšių reguliavimo tarnyba, įgyvendindama Europos Komisijos Saugesnio interneto projektą, pradeda bendradarbiauti su Vaikų linija. Nuo 2011 m. liepos mėn. Vaikų linija pradės vykdyti Saugesnio interneto pagalbos linijos funkcijas. Į Vaikų liniją telefonu ir internetu galės kreiptis vaikai, susidūrę ar norintys pasitarti dėl įvairių grėsmių internete, pavyzdžiui, elektroninių patyčių, viliojimo internete, nelegalaus turinio ir pan. Savaitės BE PATYČIŲ metu bus išplatinta pirminė informaciją apie bendradarbiavimą.

 


Grįžti Viršus