Lietuvos moksleivių sąjunga kovo 19 dieną triukšmingai atidarys “Savaitės BE PATYČIŲ” renginių maratoną eisenomis miestų centruose, koncertais ir debatais patyčių tema ir kvies prisijungti prie visą savaitę vyksiančių renginių.  Kovo 20 dieną daugelyje miestų organizuojamos atviros diskusijos, paskaitos su visiems gerai žinomais žmonėmis bei psichologais, kurių metu bus atvirai ir be ribų kalbama apie patyčias, iš kur ir kodėl jos kyla, kaip išvengti jų ar padėti žmogui, kuris kenčia patyčių sukeltus neigiamus padarinius.

Kovo 21 – 22 dienos bus skirtos įvairių filmų bei spektaklių peržiūroms, susitikimams su “Forum teatro” bei “Gyvosios bibliotekos” nariais, atviriems pokalbiams su tais, kurie gyvenime patyrė patyčias, tačiau sugebėjo atsistoti ant kojų ir pamiršti jas. Visos savaitės renginius kovo 23 dieną nuotaikingai užbaigs visoje Lietuvoje vyksiantys uždarymo koncertai, protų mūšiai apie tai, ką sužinojo jauni žmonės visų renginių metu bei padėkų vakarai, skirti apibendrinti visą akciją ir padėkoti tiems, kas labiausiai prisidėjo prie jos įgyvendinimo. Lietuvos moksleivių sąjunga yra pasiruošusi garsiai su visais moksleiviais ištarti bendrą akcijos šūkį: “Mes – prieš patyčias!”.  

Lietuvos mokinių parlamentas kviečia mokyklas ir kitas ugdymo įstaigas dalyvauti jau tradicija tampančiame flashmob'e „Savaitės BE PATYČIŲ“ proga. Šių metų akcijos šūkis „Vienas su visais, visi su vienu“. Jis skatina vienytis, būti drauge ir kartu spręsti iškilusias problemas. Kaip ir praėjusiais metais, reikia sudaryti besišypsantį veiduką iš akcijos dalyvių bei padaryti nuotrauką arba filmuką. Pabaigoje: vienas dalyvis sušunka „Vienas su visais!“, o kiti jam atsako - „Visi su vienu!“ ir visi subėga į vieną krūva. Flashmob'ą savo įstaigose galima vykdyti pasirinktu laiku „Savaitės BE PATYČIŲ“ metu. Kovo 19 dieną 17 val. Lukiškių aikštėje rengiamos eisenos metu bus organizuojamas tokio pat pobūdžio mokinių flashmob‘as.

VŠĮ Paramos vaikams centras inicijavo „Gražiausios draugystės istorijos“ konkursą. Taip pat centro psichologės ves paskaitas, kurių metu pasakos apie prevencines programas, kurios moko draugiškai bendrauti („Antras žingsnis“, „Big Brothers Big Sisters“). Paskaitos įvyks kovo 21 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre.

Kino centras „Skalvija“ kovo 19-21 dienomis rengs nemokamas filmų peržiūras mokykloms. Filmų temos - sudėtingas vaiko ir jauno žmogaus pasaulis, įgyjantis vienokas ar kitokias išraiškos formas.

VšĮ „Vaiko labui“ – prevencinių programų „Zipio draugai“ ir „Įveikiame kartu“ vykdytojai - siūlo akcijos „Savaitė BE PATYČIŲ“ rėmuose kiekvienai vaikų grupei ar klasei įsijungti į bendrą veiklą „Kuriame draugystės knygą, kurios metu vaikai sukurtų ir pagamintų „Draugystės knygą.“ Šią knygą siūloma padovanoti tiems, kam įstaigų darbuotojai kartu su vaikais nuspręs: miesto/rajono/artimiausios mokyklos bibliotekai ar ugdymo įstaigos jaunesniųjų vaikų – būsimųjų Zipio draugų ar programos „Įveikiame kartu“ dalyvių - grupei/klasei. Siūloma šį dovanojimo aktą paversti nedidele (arba didele) švente ir baigiamuoju „Savaitės BE PATYČIŲ“ akcentu.

“Vaiko labui” pristatys organizacijos įgyvendinamas programas, kurios padeda iš(si)ugdyti vaikų socialinius ir emocinių sunkumų įveikimo gebėjimus: moko vaikus kaip suvokti ir kalbėti apie jausmus, įdėmiai išklausyti, susidraugauti ir išsaugoti draugystę, kreiptis pagalbos ir padėti aplinkiniams, įveikti vienišumą, atstūmimą, patyčias ar priekabiavimą, spręsti konfliktus, lengviau išgyventi pasikeitimus ir netektis. Paskaita įvyks kovo 21 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre.

TEO LT, AB Saugesnio interneto akademijos paskaitų metu planuojama pristatyti praktinius patarimus moksleiviams ir pedagogams, kaip išvengti/ apsisaugoti nuo patyčių skaitmeninėje erdvėje. Saugesnio interneto akademija jau organizavo 48 pamokas 6 skirtinguose miestuose, pamokas jau aplankė daugiau nei 1000 moksleivių ir mokytojų. „Savaitės BE PATYČIŲ“ metu Saugesnio interneto akademija lankysis Kaune, kur keturias dienas akademijos lektoriai bendraus su moksleiviais ir mokytojais.

VšĮ Kauno Dainavos poliklinikos Jaunimo centre kovo 19-23 d. nuo 8 iki 20 val. budės specialistai, kurie be išankstinės registracijos priims visus, norinčius pasikalbėti apie patyčias. Bus organizuojami grupiniai praktiniai užsiėmimai Kauno miesto moksleiviams, skirti tolerantiškam bendravimui ugdyti. Užsiėmimai vyks tiek Jaunimo centre, tiek Kauno miesto mokyklose. Taip pat vyks atviras teminis renginys suaugusiems ir visiems, kam rūpi vaikai bei jų gerovė. Kauno miesto pirmų-dvyliktų klasių moksleiviai bus kviečiami dalyvauti kuriant Draugystės kalendorius 2012-2013 m., kurie bus padovanoti Kauno mokykloms. Taip pat centro darbuotojai organizuos atvirus kino seansus ir nemokamas filmų peržiūras bei jų aptarimą.

Lietuvos tėvų forumas planuoja nemokamą seminarą mokyklų darbuotojams "Klasės auklėtojo, psichologo, socialinio pedagogo vaidmuo patyčių prevencijoje, intervencojoje ir postvencijoje - lai bent viena neteisybė baigiasi ties manim". Seminaras įvyks kovo 22d.

Teisingumo ministerijos atstovai surengs diskusijų ciklą apie žmogaus teises, toleranciją, patyčių prevenciją su mokyklų bendruomenėmis keliuose Lietuvos miestuose.

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro atstovė skaitys paskaitą apie Olweus patyčių prevencinės programos įgyvendinimą Lietuvoje, per ketverius metus pasiektus mokyklų rezultatus mažinant patyčias bei pristatys programos plėtros perspektyvas. 

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras inicijavo kūrybinių darbų konkursą ANTIVIRUSAS ir vaikai buvo kviečiami, naudojant įvairiausias meninės raiškos priemones: tapybą, fotografiją, įvairiausias dailės technikas, jų derinius, video meną, pasidalinti mintimis, kaip išvengti patyčių, skatinti tolerantiškumą ir draugiškumą savo aplinkoje: mokykloje, kieme, namuose.

Kovo 21 d., trečiadienį nuo 15 val. moksleiviai yra  kviečiami į Lietuvos vaikų ir jaunimo centrą dalyvauti kūrybinėse dailės dirbtuvėse – kartu su dailininke Vilija Galdikaite kurti miesto, kuriame norėtų gyventi. Renginio metu vaikai užpildys tuščias miesto parkų, gatvių, žaidimo aikštelių, mokyklos klasių ir koridorių formas, suteiks spalvų ir jaukumo. Spalvotame mieste pavaizduos save ir savo draugus, taip kurdami savo jausmus kitiems ir požiūrį save.

Šalia kitų renginių Lietuvos vaikų ir jaunimo centre yra organizuojami nemokami praktiniai užsiėmimai vaikams ir paaugliams – „Vaikystė be patyčių“ ir „Paauglystė be patyčių“. Taip pat vyks nemokamos paskaitos mokytojams ir tėvams kurias ves Paramos vaikams centro, VšĮ “Vaiko labui”, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro, Vaikų linijos bei Lietuvos vaikų ir jaunimo centro atstovai.

Lietuvos teatrų vaikams ir jaunimui asociacijos (ASITEŽAS) kolektyvai organizuoja nemokamus renginius ar  siūlo nemokamus pakvietimus į spektaklius įvairaus amžiaus vaikams. Spektakliai vyks ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose. Prie „Savaitės BE PATYČIŲ“ prisidėjo Alytaus miesto teatras (gastrolėse Panevėžio J.Miltinio teatre), Valstybinis Jaunimo teatras, Stalo teatras, Panevėžio Lėlių vežimo teatras.  

Teatro laboratorija Atviras Ratas organizuoja du nemokamus spekataklius vaikams ir paaugliams, kurie vyks Menų spaustuvėje kovo 18 ir ir 21 dienomis.

Vaikų linija kartu su UAB „Time Leaders“ planuoja iniciatyvos atidarymo renginį kovo 19 dieną 10val., kurio metu vyks atvira diskusija “Pramogų pasaulis be niekinimo. Šeima be pažeminimų. Verslas be ujimo. Žiniasklaida be užgauliojimų. Politika be įžeidinėjimo. Ar įmanoma ori valstybė?” su žinomais žmonėmis apie pagarbą skirtingose gyvenimo sferose (šeimoje, darbe, politikoje) ir apie tai, kaip galima skatinti pagarbius santykius visuomenėje.

Vaikų linija savaitės BE PATYČIŲ metu dirbs visą parą bei pristatys socialinę reklamą „Pikti žodžiai skaudina“, kuri bus eksponuojame septyniuose Lietuvos miestuose. Taip pat Vaikų linijos savanoriai bendrauja su visuomenei žinomais žmonėmis ir daro trumpus interviu, kalbėdami apie patyčių problemą mūsų visuomenėje. Interviu video įrašus galima bus pamatyti internetinėse svetainėse www.vaikulinija.lt, www.bepatyciu.lt.

Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariato policijos pareigūnai renginiais, susitikimais, diskusijomis sieks atkreipti visuomenės narių dėmesį į šalia esantį žmogų, į tolerantišką, geranorišką elgesį, į pagalbos poreikį ir paragins laikytis nuostatos „Elkis su kitu taip, kaip norėtum, kad būtų elgiamasi su tavimi“. Kovo 19-23 d. Vilniaus aps. VPK  II  aukšto fojė vyks Vilniaus aps. VPK VTV PS parengta ekspozicija „Diena, savaitė, mėnuo, metai, o gal visuomet – BE PATYČIŲ“. Taip pat šią savaitę policijos pareigūnų iniciatyva vyks renginiai su įvairių ugdymo įstaigų moksleiviais – policijos atstovai aplankys apie 40 įstaigų. Vyks tokie renginiai, kaip paskaitos apie patyčias ir smurtą vaikų ir paauglių tarpe, filmų aptarimai, emblemų kūrimas „Mes prieš patyčias“, mokymo įstaigose bus įrengti stendai „Agresijai ir smurtui sakome: NE“, „Atpažink. Išvenk. Sustabdyk“ ir „Mūsų draugai visame pasaulyje“, „Kas mane skaudina“, taip pat nepilnamečių reikalų pareigūnų veiklos grupės specialistai ves pamokas vaikams „Draugystė be patyčių“, moksleiviams bus organizuojamas piešinio-takelio konkursas „Kantrybės takelis į žmogiškumą“, Maltos ordino vaikų dienos centre vyks pokalbiai–diskusijos „Matyk, girdėk, sakyk“, kuriose dalyvaus nepilnamečių reikalų pareigūnų veiklos grupės specialistai, visų Šventųjų vaikų dienos centre - Jaunieji policijos rėmėjai supažindins dienos centro vaikus su patyčių problematika, ieškos bendrų sprendimo  būdų  kaip išvengti patyčių. Taip pat policijos pareigūnų iniciatyva „Labas“ nuotykių parke, vykstant Kalnų kelionių technikos ir alpinizmo varžyboms (renginys skirtas šeimoms), bus demonstruojama filmuota medžiaga skirta patyčių prevencijai.

 

Grįžti Viršus