Vyresniųjų brolių ir vyresniųjų seserų programa (Big Brothers Big Sisters)

Tai viena iš 10-ies efektyviausių prevencinių programų pasaulyje. Programos esmė - savanoriška individuali pagalba vaikams, kur kruopščiai atrinktas ir specialiuose mokymuose apmokytas savanoris individualiai bendrauja su jam paskirtu 7-14 m. vaiku ir padeda jam įveikti įvairius gyvenimiškus ir lengvus psichologinius sunkumus, o jų bendravimą prižiūri ir konsultuoja specialistai.

Programa padeda vaikams ir paaugliams, kuriems reikia palaikymo ir teigiamo suaugusio žmogaus pavyzdžio. Šiems vaikams padeda juos išklausantys, suprantantys, palaikantys, draugiški ir išmokantys, kaip elgtis įvairiose gyvenimiškose situacijose, žmonės. „Big Brothers Big Sisters“ programoje tokiais žmonėmis tampa programos savanoriai – Didieji draugai. Programos savanoriu gali tapti kiekvienas atsakingas, brandus, suprantantis vaiko poreikius ir norintis jam padėti žmogus, sulaukęs 18 ar daugiau metų ir praėjęs atranką.

Programoje berniukai draugauja su savanoriais vaikinais, o mergaitės – su savanorėmis merginomis. Vaikas ir savanoris susitinka kartą per savaitę ir kartu praleidžia ne mažiau dviejų valandų. Susitikę jie daug kalbasi ir veikia tai, ką kartu vaikai susitikę draugai: plepa, vaikšto po miestą, piešia, sportuoja, aptaria rūpimus klausimus ir kt. Vaiko ir savanorio draugystę profesionaliai prižiūri ir draugauti padeda programos koordinatoriai.

Savanoriai palaiko vaikus, kai šiems sunku, padeda atskirti gėrį nuo blogio. Išklausantys , supratingi ir tolerantiški jie leidžia vaikams atsiskleisti, papasakoti savo bėdas, atsako į jiems rūpimus klausimus. Taigi draugystė su Didžiuoju draugu vaikui tampa rimta paspirtimi tolimesniam gyvenimui.

Daugiau informacijos:

Paramos vaikams centras

www.pvc.lt ir www.bbbs.lt

Grįžti Viršus