Naujienos

March 21, 2014

VŠI "Vaiko labui" "Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ" metu kviečia mokyklas sukurti "Draugystės knygą"

„Draugystės knygos" kūrimas. Prevencinių programų „Zipio draugai", „Obuolio draugai" ir „Įveikiame kartu" vykdytojai dalinasi idėja, kurią mokyklos gali įgyvendinti savo mokyklų bendruomenėse Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ" metu. Kviečiame mokyklas, klases ir mokinių grupes įsijungti į bendrą veiklą ir sukurti „Draugystės knygą". „Draugystės knygą" bus galima padovanoti tiems, kam nuspręs vaikai su mokytojais: mokyklos ar artimiausiai miesto/rajono bibliotekai, arba įteikti ugdymo įstaigos jaunesniųjų vaikų – būsimųjų „Zipio draugų", „Obuolio draugų" ar „Įveikiame kartu" programų dalyvių - grupei/klasei. VšĮ „Vaiko labui" siūlo šį dovanojimo aktą paversti švente ir baigiamuoju veiksmo savaitės „Be patyčių" akcentu.

Į šią knygą/knygas vaikai gali sudėti savo kūrybą – eilėraščius, pasakojimus, dramas, jų sukurtas patarles ir priežodžius ar kitus trumpus kūrinėlius, kuriuos patys galės iliustruoti savo piešiniais.

Vaikų kūryboje turėtų būti atskleidžiamos/gvildenamos draugystės ir bendravimo temos: kas padeda išlaikyti draugus ir draugystę, o kas griauna; kas vaikus džiugina, o kas skaudina; kaip padėti geriau pasijusti draugui ir sau sunkioje situacijoje; apie emocijas, kurias sukelia patyčios ir priekabiavimas; apie vaikų siūlomas išeitis, jei prie draugo ar tavęs priekabiaujama, tyčiojamasi; kaip pačiam netapti priekabiautoju ir kitomis artimomis bei aktualiomis temomis.

Kokį knygos formatą pasirinksite – tai vaikų ir Jūsų kūrybiškumo reikalas. Tai gali būti įprastinis knygos formatas ar „armonikėlė", o gal būt senovinių raštų ritinys. Renkantis knygos formatą, verta pagalvoti, kad jei nuspręstumėte knygą akcijos pabaigoje padovanoti bibliotekai, kokios formos knygą bus patogiau saugoti bibliotekos lentynose.

Daugiau informacijos: www.vaikolabui.lt

Grįžti Viršus