Naujienos

March 20, 2014

Vilniaus vaikus kviečia „Sportadienis“

Kovo 23 d. (sekmadienį) Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (Konstitucijos per. 25, Vilnius) rengiamas „Sportadienis“ – atviras ir draugiškas renginys, kuriame vaikai ir jaunuoliai, galės išbandyti įvairias sporto veiklas. Jaunesniesiems (7–12 m.) rengiamos stalo teniso ir fechtavimosi , vyresniesiems (13–18 m.) – šachmatų ir atletinės gimnastikos rungtys ar turnyrai. Renginio pabaigoje visi norintys sudalyvaus draugiško plaukimo rungtyje poromis. „Sportadienis“ – vienas iš „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2014“ renginių.

„Tegul vaikai kovoja, varžosi, šėlsta ir eikvoja energijos perteklių treniruotėse, o už salės ar stadiono ribų – draugauja. Blogas emocijas ar susikaupusį pyktį taip pat geriau palikti sporto aikštelėje ir nesinešti į klasę ar namus, – pasakoja LVJC atstovė Stella Griškevičiūtė, „Sportadienio“ organizatorė. – Daug pykčio ir nesutarimų kyla todėl, kad vaikai neturi kur išeikvoti susikaupusios energijos“.

Pasak S. Griškevičiūtės, kita „Sportadienio“ idėja – komandiškumo skatinimas. „LVJC neformaliojo švietimo mokytojų parengtose rungtyse vaikai galės pajusti, kaip smarkiai komandos nuotaiką ir rezultatus lemia jos nariai – kiekvieno aktyvumas, nusiteikimas ir net nuotaika. Stengsimės, kad vaikai tai patirtų, ir šią patirtį išsineštų į savo klases, kiemus, namus“.

„Sportadienis“ – pirmasis iš aštuonių „Draugų dienų“ renginių, kurie LVJC vyks „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2014“ metu, kovo 23–28 dienomis.

Kovo 24 d., pirmadienį, vyks „Palinkėjimo paukščių“ akcija kartu su dailininke Vilija Galdikaite bei trumpametražių filmukų peržiūra su LVJC „Jaunaisiais lyderiais“. Antradienį (03.25) rengiamas atviras teatrinių improvizacijų užsiėmimas su Margo Karachanova; trečiadienį (03.26) – stalo žaidimų turnyras su Fabijoniškių vaikų dienos centro „Svajonių laivas“ vaikais ir dr. Austėjos Landsbergienės seminaras tėveliams ir mokytojams patyčių prevencijos tema; ketvirtadienį (03.27) – dailininkės V. Galdikaitės kūrybinės dirbtuvėlės „Draugų pieva“. Penktadienį (03.28) LVJC vyks baigiamasis „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ renginys – koncertas, kuriame dalyvaus LVJC choras „Kivi“ – LRT projekto „Chorų Eurovizija“ finalininkas, netrukus prasidėsiančių „Chorų karų“ Vilniaus choras su generole Urte , dainininkė Baiba ir kt.

Registruokitės į renginius. Visi jie – atviri ir nemokami.

Kampanija „BE PATYČIŲ“ – tai 2004 m. „Vaikų linijos“ inicijuota kampanija, kurios pagrindinis tikslas yra smurto ir patyčių prevencija. Šia kampanija siekiama kurti saugesnę aplinką ne tik mokyklose ar darželiuose, bet ir suaugusių žmonių gyvenime, akcentuoti šios problemos svarbą bei šviesti visuomenę. Projektui sukurta interneto svetainė www.bepatyciu.lt.

Apie Lietuvos vaikų ir jaunimo centrą:

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras – didžiausia įstaiga Lietuvoje, besivadovaujanti neformaliojo ugdymo principais ir siūlanti daugiau nei 400 įvairiausių užsiėmimų ir veiklų vaikams, jaunimui ir suaugusiems. LVJC vyksta sporto, šokių, dailės, muzikavimo, kūrybiškumo ir asmeninių savybių ugdymo bei daugelis kitų užsiėmimų, centras organizuoja neįgaliųjų ugdymui pritaikytas veiklas. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras taip pat rengia neformaliojo vaikų švietimo mokytojų kvalifikacijos tobulinimo programas, rengia asmenybės ugdymui, tolerantiškos ir kūrybiškos visuomenės skatinimui skirtus projektus.

Grįžti Viršus