Naujienos

Nov. 26, 2013

Jungtinėje Karalystėje atliktas naujas tyrimas

Naujas tyrimas, atliktas šių metų spalį Jungtinėje Karalystėje parodė, kad daugiau negu pusė vaikų ir jaunųjų suaugusiųjų Anglijoje (55.2%) susitaiko su elektroninėmis patyčiomis ir jas priima kaip dalį normalaus kasdieninio gyvenimo. Tuo tarpu tėvai ir mokytojai, žmonės į kuriuos jie yra linkę kreiptis pagalbos, jaučiasi nepasiruošę padėti vaikams dėl šios problemos.

Beveik 70% (67%) vaikų bus linkę kreiptis į tėvus, jeigu jie patirs patyčias internete. Kaip bebūtų, 40% tėvų nežino, kaip reaguoti ir ko imtis, jeigu jų vaikas patiria elektronines patyčias, kaip instaliuoti filtrus į kompiuterį, kurie galėtų apsaugoti jų vaikus. Beveik pusės (49%) tėvų teigimu, internetinių galimybių kiekis, kuriomis gali naudotis jų vaikas, sumažina jų galimybę stebėti ką jų vaikas daro internete, net 51% tėvų šis faktas kelia susirūpinimą dėl vaiko saugumo.

Luke Robertsas, Kovos su patyčiomis Alijanso nacionalinis koordinatorius teigia: „Mūsų tyrimas parodo, kad mūsų vaikams elektroninės patyčios yra kiekvienos dienos problema, tačiau mokytojai ir tėvai ne visuomet yra kompetetingi patarti ir suteikti jaunimui pagalbą. Išeitis yra geresnis švietimas ne tik mokykloje, tačiau geresnis mokytojų ir tėvų  paruošimas ir mokymas suteikti pagalbą. Mums reikia bendradarbiaujančio požiūrio sprendžiant elektroninių patyčių problemą tam, kad vaikai patys galėtų prisiimti atsakomybę už savo saugumą internete ir žinotų kur kreiptis, jeigu nutinka kažkas blogo. Jeigu mes paruošime suaugusius padėti vaikams ir užtikrinsime suaugusiųjų bendradarbiavimą sprendžiant patyčių problemą, elektronines patyčias galėsime palikti praeityje ir mūsų vaikai galės mėgautis modernia ateitimi, kuri bus saugi, smagi ir jungianti.“

Straipsnio nuoroda.

 

Grįžti Viršus