Naujienos

March 15, 2013

Lietuvos žmogaus teisių centro iniciatyva „Įveik patyčias“

Kovo 18-24 dienomis jau ketvirtąjį kartą vyks veiksmo savaitė „Be patyčių“. 

Šiemet Lietuvos žmogaus teisių centras (LŽTC) taip pat prisideda prie iniciatyvos ir savo veikla skatins kalbėti apie patyčias šalies mokyklose, tuo pačiu ragindamas pažvelgti į tai iš žmogaus teisių pozicijos.

Pagrindinis projekto tikslas – skatinti pagarbą ir supratingumą tarp mokinių, atkreipti dėmesį į patyčių žalą, nelikti joms abejingiems. To galima pasiekti tiek kritiškai mąstant, vertinant situaciją, tiek pateikiant gyvenimiškų, akis atveriančių pavyzdžių, kai patyčių netoleruoja ir su jomis kovoja įvairios visuomenės grupės, valstybė, mokytojai, tėvai, mokiniai. Lietuvos žmogus teisių centras projektu sieks įtraukti mokyklų bendruomenes aktyviai socialinei veiklai.

Kovo 12-21 dienomis LŽTC keliaus į šešias Lietuvos miestų mokyklas Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje ir Utenoje. Pagrindinis šio projekto įrankis – dokumentinis filmas „Patyčios“ (angl. Bully, anonsą galite pažiūrėti čia). Filmo pagalba, talkinant psichologei, drauge su mokiniais analizuosime tarp mokinių kylančias sudėtingas situacijas.

Kitas svarbus mūsų tikslas yra suteikti šiai iniciatyvai tęstinumą – suteikti mokytojams, kitiems pedagogams įrankius, kuriais besinaudodami jie galėtų patys savarankiškai vesti diskusijas/užsiėmimus su klasėmis ar mokinių grupelėmis, panaudojant kiną, kaip priemonę. Lietuvos mokykloms filmo kopija bus laisvai prieinama Lietuvos žmogaus teisių centre, o diskusijų vedimo gairės ir Lietuvos žmogaus teisių centro internetinėje svetainėje (www.lchr.lt), tad visos suinteresuotos mokyklos yra skatinamos kreiptis į Lietuvos žmogaus teisių centrą. Visa medžiaga mokykloms suteikiama nemokamai.

Lietuvos žmogaus teisių centas – beveik dvidešimt metų žmogaus teisių apsaugos ir švietimo srityje dirbanti nevyriausybinė organizacija. Nuo įsteigimo 1994 metais LŽTC telkė savo narių ir ekspertų pastangas įgyvendinant daugelį reikšmingų projektų žmogaus teisių apsaugos ir švietimo srityje. Asmenų lygybės ir nediskriminavimo idėjos – pamatiniai Lietuvos žmogaus teisių centro filosofijos ir veiklos principai.

Šį projektą įgyvendiname drauge su JAV ambasada Lietuvoje.

Grįžti Viršus