Naujienos

March 16, 2012

„Savaitės BE PATYČIŲ“ metu „Vaikų linija“ dirbs visą parą

Kovo 19-25 dienomis, jau 3-ią kartą organizuojamos „Savaitės BE PATYČIŲ" metu, emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ veiks visą parą. Kreiptis pagalbos ar tiesiog pasikalbėti jiems svarbiomis temomis su savanoriais konsultantais vaikai galės paskambinę nemokamu telefono numeriu 116111.

„Mūsų teikiamos emocinės paramos poreikis yra didžiulis – sulaukiame labai daug skambučių iš vaikų ir paauglių. Kartais tarnybos telefono numerį jiems reikia rinkti kelis kartus, kol prisiskambina į mūsų tarnybą, – sako „Vaikų linijos" vadovas dr. Robertas Povilaitis. – Tikimės, kad „Savaitės be patyčių“ metu organizuojamas pagalbos teikimas visą parą bus pirmas žingsnis į tai, kad emocinė parama vaikams taptų prieinamesnė nei yra dabar.“

2009 metais tarnyba atsiliepė į 91 216 vaikų ir paauglių skambučių iš visos Lietuvos, 2010 metais – į 95 653 skambučius, o 2011 metais – 139 204 skambučių. Remiantis 2011 m. statistika, buvo atsiliepta tik į 3,5 proc. visų vaikų skambučių.

Daugiausiai skambučių tarnyba sulaukia iš 11-15 metų amžiaus vaikų. Taip pat didelę besikreipiančių dalį sudaro 7-10 metų amžiaus vaikai. 16-18 metų paaugliai pagalbos dažniausiai prašo internetu. Besikreipiantieji dažniausiai pasakoja apie sunkumus santykiuose su bendraamžiais, patiriamas patyčias, santykius su tėvais, prievartą, dalinasi nerimu, susijusiu su brendimu, seksualumu, savo baimėmis, vienišumo jausmu, mintimis apie savižudybę

Į „Vaikų linija” galima skambinti iš fiksuoto ryšio telefonų, taksofonų ir mobiliųjų telefonų (visų operatorių). Konsultantai vaikus išklauso, stengiasi padėti jiems pasijusti geriau, o jei reikia – drauge su vaiku ieško, kaip išspręsti jam iškilusį sunkumą. Paskambinus nebūtina prisistatyti – viskas vyksta anonimiškai, o išsakyti rūpesčiai lieka tarnybos ribose.

2011 metais Vaikų linijoje dirbo 132 konsultantai, iš jų 122 – savanoriai. Per praėjusius metus apmokyti 34 nauji savanoriai, šiuo metu parengiamuosius „Vaikų linijos“ kursus lanko 57 žmonės.  „Vaikų linijoje“ nuolatos vyksta mokymai savanoriams, kiekvieną mėnesį organizuojami kvalifikacijos kėlimo užsiėmimai, seminarai, kurių metu gilinamos vaikų ir paauglių konsultavimo žinios bei įgūdžiai.

 

„Savaitė BE PATYČIŲ" yra viena iš „Vaikų linijos“ vykdomos kampanijos „BE PATYČIŲ“, vykdomos nuo 2004 metų, dalių. Kampanija „BE PATYČIŲ“ siekiama skatinti draugišką bendravimą bei mažinti patyčias. Kampanijos įgyvendinimo metu leidžiama įvairi informacinė medžiaga vaikams, tėvams ir mokytojams, organizuojamos konferencijos, diskusijos, vykdomi mokymai. Projektui sukurta internetinė svetainė www.bepatyciu.lt . Bėgant metams prie projekto prisijungia vis daugiau partnerių bei žinomų visuomenei žmonių.

Vaikų linijos veiklą organizuoja VšĮ „Vaikų linija“ Vilniuje, Kauno vaikų gerovės centras „Pastogė“, Kauno Dainavos Jaunimo centras bei Klaipėdos Pedagoginė psichologinė tarnyba. Tarnyba yra ilgametė Lietuvos telefoninės psichologinės pagalbos tarnybų asociacijos (www.klausau.lt)  narė. Ji taip pat priklauso tarptautinei organizacijai Child Helpline International (www.childhelplineinternational.org), vienijančiai per 160 panašių pagalbos linijų visame pasaulyje. „Vaikų linija“, teikdama pagalbą vaikams europiniu trumpuoju numeriu 116111, bendradarbiauja su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistais-konsultantais. Tai leidžia užtikrinti vaikams ne tik emocinės paramos prieinamumą, bet ir socialinių, teisinių konsultacijų bei paslaugų gavimą.

 

Grįžti Viršus