Naujienos

March 13, 2012

„Savaitę be patyčių" pradės eisenos didžiuosiuose šalies miestuose

Kovo 19-25 dienomis jau 3-ią kartą organizuojama „Savaitė BE PATYČIŲ". Šios iniciatyvos  renginių maratoną pradės Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) organizuojamos eisenos Lietuvos miestuose. Taip pat akcijos metu nevyriausybinės organizacijos, mokyklų darbuotojai, mokiniai, valstybinių institucijų, verslo bei kultūros sektorių atstovai ves atviras paskaitas bei diskusijas apie patyčias, paplitusias ne tik mokykloje ar internetinėje erdvėje, bet ir suaugusių žmonių gyvenime. Svečiai bus kviečiami apsilankyti nemokamuose kino seansuose bei spektakliuose. Savaitę BE PATYČIŲ inicijuoja emocinės paramos telefonu tarnyba „Vaikų linija".

 „Veikdami kartu su partneriais galime išjudinti patyčių problemos sprendimą. Sujungę skirtinguose veiklos sektoriuose įgytas žinias tikimės sukelti atgarsį ir mūsų visuomenėje, atkreipti dėmesį į šią problemą bei kartu ieškoti jos sprendimo būdų, – sako „Vaikų linijos" vadovas dr. Robertas Povilaitis, pridurdamas, kad kasmet iniciatyva sulaukia vis daugiau visuomenės dėmesio. Pagalbos tarnybos vadovas pastebi, kad patyčios jau pripažįstamos kaip rimta problema ir vis daugiau mokyklų imasi ją spręsti.

Paskaitos apie patyčias bus skaitomos Kauno Dainavos poliklinikos jaunimo centre, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, Lietuvos tėvų forume, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centre. TEO LT, AB Saugesnio interneto akademijos dalyvius mokys, kaip išvengti patyčių virtualioje erdvėje. Teisingumo ministerija rengs diskusijų ciklą apie žmogaus teises, toleranciją, patyčių prevenciją. Vaikų linija kartu su UAB „Time Leaders“ svečius pakvies į iniciatyvos atidarymo renginį-diskusiją „Pramogų pasaulis be niekinimo. Šeima be pažeminimų. Verslas be ujimo. Žiniasklaida be užgauliojimų. Politika be įžeidinėjimo. Ar įmanoma ori valstybė?”, kuris vyks sporto bare „Stars & Legends“.

Vaikai kviečiami dalyvauti VšĮ „Paramos vaikams centro" inicijuojame „Draugysčių istorijų" konkurse. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras juos kviečia dalyvauti ir konkurse „Antivirusas", kurio metu panaudodami tapybą, fotografijas, video meną mokiniai galės dalintis savo mintimis, kaip išvengti patyčių, skatinti toleranciją savo aplinkoje. Programos „Zipio draugai" ir „Įveikiame kartu" vykdytojai VšĮ „Vaiko labui“ kvies kurti „Draugystės knygą", Kauno Dainavos poliklinikos jaunimo centras su 1-12 klasių mokiniais rengs  „Draugystės kalendorių" 2012-2013 metams, dailininkė, LVJC vaizduojamosios dailės ir akademinio piešimo studijos vadovė Vilija Galdikaitė, kartu su vaikais kurs  „Spalvotą miestą". Kino centre „Skalvija" vyks nemokamos filmų peržiūros mokykloms, o Lietuvos teatrų vaikams ir jaunimui asociacija (ASITEŽAS) vaikus pakvies į spektaklius.

„Savaitė BE PATYČIŲ" yra viena iš „Vaikų linijos“ vykdomos kampanijos „BE PATYČIŲ“, vykdomos nuo 2004 metų, dalis. Kampanija „BE PATYČIŲ“ siekiama skatinti draugišką bendravimą bei mažinti patyčias. Kampanijos įgyvendinimo metu leidžiama įvairi informacinė medžiaga vaikams, tėvams ir mokytojams, organizuojamos konferencijos, diskusijos, vykdomi mokymai. Projektui sukurta internetinė svetainė www.bepatyciu.lt . Bėgant metams prie projekto prisijungia vis daugiau partnerių, žinomų visuomenei žmonių. „

 

Daugiau informacijos:

 „Savaitės BE PATYČIŲ“ iniciatorius - viešoji įstaiga „Vaikų linija“. Iniciatyvos partneriai: VšĮ „Paramos vaikams centras“, VšĮ „Vaiko labui“, LR Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras, bendrovė TEO LT, AB, Kauno Dainavos poliklinikos Jaunimo centras, Lietuvos mokinių parlamentas, Lietuvos moksleivių sąjunga, kino centras „Skalvija“, UAB „Time Leaders“, Lietuvos psichologijos studentų asociacija, Policija, LR Teisingumo ministerija, Lietuvos tėvų forumas, Teatro laboratorija „Atviras ratas“, Lietuvos teatrų vaikams ir jaunimui asociacija ASITEŽAS.

Iniciatyvą globoja Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga.

Rėmėjai: UAB „Švytėjimas“, sporto baras „Stars & Legends“, viešbutis „Šarūnas“.

Informaciniai rėmėjai: Lietuvos radijas ir televizija, portalas lrytas.lt, „Ad Verum“, Vilniaus miesto savivaldybė.

Iniciatyvos draugai: Europos Parlamento narys Leonidas Donskis, Norvegijos Karalystės ambasada, Švedijos ambasada, Nyderlandų Karalystės ambasada, Pasaulio sveikatos organizacija.

Apie Vaikų liniją

Vaikų linijos veiklą organizuoja VšĮ „Vaikų linija“ Vilniuje, Kauno vaikų gerovės centras „Pastogė“, Kauno Dainavos Jaunimo centras bei Klaipėdos Pedagoginė psichologinė tarnyba. Tarnyba yra ilgametė Lietuvos telefoninės psichologinės pagalbos tarnybų asociacijos (www.klausau.lt)  narė. Ji taip pat priklauso tarptautinei organizacijai Child Helpline International (www.childhelplineinternational.org), vienijančiai per 160 panašių pagalbos linijų visame pasaulyje. „Vaikų linija“, teikdama pagalbą vaikams europiniu trumpuoju numeriu 116111, bendradarbiauja su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistais-konsultantais. Tai leidžia užtikrinti vaikams ne tik emocinės paramos prieinamumą, bet ir socialinių, teisinių konsultacijų bei paslaugų gavimą.

2012 metais „Vaikų linijos“ veiklą finansiškai remia: bendrovė TEO LT, AB, Nyderlandų Karalystės ambasada, Europos Komisijos DAPHNE programa, UAB „PRIOR“, UAB "4finance", Lietuvos gyventojai, skiriantys paramą aukojimo portale aukok.lt, pervedantys paramą tiesiogiai ir skiriantys dalį pajamų mokesčio. Paslaugomis tarnybą remia Vilniaus miesto savivaldybė, UAB „Informacijos valdymo centras“, UAB „Mediaskopas“, VĮ poilsio namai „Baltija“.

 

 

Daugiau informacijos:

Marina Mažionienė

El. paštas marina@vaikulinija.lt

Mob.tel.: 860179596

www.bepatyciu.lt

www.facebook.com/bepatyciu

Grįžti Viršus