Naujienos

March 6, 2012

Gyventi be patyčių moksleivius skatins nemokama filmų programa

Jau trečiajį pavasarį rengiama „Savaitė BE PATYČIŲ“ tradiciškai atkeliaus ir į „Skalvijos“ kino centrą, kur tolerancijos ir tarpusavio supratimo mokys speciali filmų programa, parinkta įvairaus amžiaus mokleiviams. Kovo 19-21 d. jie nemokamai galės pasižiūrėti tris draugystės, atsakomybės ir moralinių dilemų klausimus nagrinėjančias juostas, sulaukusias vaikų simpatijų visoje Europoje.

Kovo 19 d. 10 val. 1-4 klasių moskleiviai kviečiami pasižiūrėti juostą „Krokodilai“ (Ch. Ditter, 2009) apie naujoką klasėje Kajų. Prie vežimėlio prikaustytas berniukas nesijaučia esąs ribotų galimybių ir siekia susirasti draugų. Jis susipažįdta su vaikų grupele „Krokodilais“, kurie turi viską, ko gali trokšti vaikai: štabą – namelį medyje, stilingus pakabukus su krokodilo atvaizdu ir draugus, kurie pasiaukotų už vienas kitą, kad ir kas atsitiktų. Tačiau net ir šie vaikai neįsivaizduoja, kaip prie vežimėlio prikaustytas berniukas galėtų tapti jų nuotykių ieškančios grupelės nariu. Filme svarstomi neįgaliųjų integracijos, pasirinkimo galimybės, draugystė klausimai.

Antradienį, kovo 20 d. 10.00 val., apsilankyti „Skalvijos“ kino centre raginami 5 – 9 klasių moksleiviai. Jie išvys jautrią talentingo berniuko, netekusio regos, italų juostoje „Raudona kaip dangus“ (C. Bortone, 2007). Sukurti filmą įkvėpė tikra istorija apie Mirco Mencacci, vieną talentingiausių šių dienų Italijos garso režisierių, vaikystėje praradusį regėjimą. Filme paliečiamos tokios temos kaip fantazijos ir svajonių galia bei reikšmė, pirmoji meilė, gyvenimas bendruomenėje, drąsa būti kitokiam.

Trečiadienį, kovo 21 d. 10.00 val., 5-9 klasių moksleivius pasigilinti į sudėtingą vidinį vaiko pasaulį, atsakomybę, moralines dilemas skatins juosta „Mergaitė“ (F. Edfeldt, 2009). Filme rodoma dešimtmetės mergaitės, kuri lieka namuose viena, tėvams išvykus į Afriką su ilgalaike humanitarine misija, istorija. Ją prižiūrinti jauna teta netrukus taip pat išvažiuoja, pažadėjusi mergaitei sugrįžti po poros dienų. Mergaitė niekam nesako, kad liko visiškai viena.

„Visi šie filmai parinkti neatsitiktinai – jie vienaip ar kitaip atskleidžia moksleiviams aktualias temas, jų tarpusavio santykius, tokiame amžiuje būdingas abejones. Todėl raginame mokytojus būtinai šiuos filmus aptarti per pamokas, siekiant ugdyti jų draugiškumą, pagarbą vienas kitam“, – kalba Goda Sosnovskienė, „Skalvijos“ kino centro edukacinių programų koordinatorė.

Vaikų linijos“ pradėtoje iniciatyvoje „Savaitė BE PATYČIŲ“ praėjusiais metais  dalyvavo 1062 organizacijos, kurių kiekviena įgyvendino įvairias veiklas savo bendruomenei: vyko įvairūs užsiėmimai, vaikų kūrinių konkursai, parodos ir kiti renginiai. Iniciatyvos metu vaikams, paaugliams ir suaugusiesiems patariama, kaip užkirsti kelią patyčioms, kaip siekti, kad visuomenėje būtų daugiau pagarbos ir pakantumo.  

Klasių registracija į „Savaitės BE PATYČIŲ“ fimų seansus „SKALVIJOJE“ vyksta iki kovo 15 d. el.paštu edukacija@skalvija.lt arba tel. 2610505 

 

Pasiteirauti:

Goda Sosnovskienė,

„Skalvijos“ kino centro edukaicnių programų koordinatorė

8(5) 261 05 05, akademija@skalvija.lt

Grįžti Viršus