Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ

Klaipėdos 1-oji specialioji mokykla

  Įstaigos pavadinimas: Klaipėdos 1-oji specialioji mokykla

  Savivaldybė: Klaipėdos m. sav.

  Adresas: Smiltelės g. 22, Klaipėda

  Kokią idėją norite išreikšti planuojamomis veiklomis?
  Šiemet mes savo akcija priminsime patyčių problematiką, skatinsime jų prevenciją per draugystės, užimtumo, mokinių sąmoningumo kitų mokinių bei pagalbos jiems atžvilgiu kryptis.

  Kas dalyvaus? (pvz., moksleiviai, mokytojai, tėvai, kiti žmonės)?
  "Savaitėje be patyčių" bus kviečiama dalyvauti visa mokyklos bendruomenė (mokiniai, pedagogai, specialistai, kiti darbuotojai, mokinių tėvai).

  Veiklų aprašymas:
  Pirmadienis "Savaitės be patyčių" pristatymas, trumpi pasakojimai apie patyčių situacijas ir situacijų vaidinimas. Užsiėmimas "Saulutė -liūdi, saulutė-šypsosi" (ant saulutės spindulių mokiniai užrašys kada saulutė šypsosi, o kada liūdi). O pertraukų metu su kiekviena klase bus daroma "Draugiška fotosesija" ir namų darbų skyrimas - sukurti gražius žodžius, kuriuos galima pasakyti draugui. Antradienis Su lavinamųjų klasių mokiniais piešime "Draugystės kilimą" (ant tapetų). Su specialiųjų klasių mokiniais bus daroma videofilmo "Rask laiko" peržiūra ir aptarimas. Trečiadienis Netradicinės draugiškos estafetės, į kurias bus kviečiama visa mokyklos bendruomenė. Ketvirtadienis Su lavinamųjų klasių mokiniais kursime taisykles prieš patyčias "Taisyklių traukinukas". Su specialiosiomis klasių mokiniais vyks blogų minčių atsisakymo akcija ir mokinių peticijos "Patyčių pabaiga prasideda nuo manęs" pasirašymas. Penktadienis "Savaitės be patyčių" užbaigimas ir "Draugystės knygos" pristatymas (iš mokinių draugiškos fotosesijos nuotraukų ir iš gražių žodžių, kuriuos galima pasakyti draugui. Kita veikla: 1. Visą savaitę pedagogų ir darbuotojų peticijos pasirašymas "Patyčių pabaiga prasideda nuo manęs"; 2. "Patyčių masto mokykloje tyrimas" 5-9 spec. klasių mokinių anketinė apklausa ir rezultatų aptarimas su mokyklos bendruomene. 3. Stendinės medžiagos "Patyčios-tai..." demonstravimas

Grįžti Viršus